Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.11 20:40

Prasideda pratybos „Ugninis griausmas 2018“ – keliais judės karinio transporto kolonos

LRT.lt 2018.05.11 20:40

Per 100 Jungtinių Amerikos Valstijų jūrų pėstininkų karių su technika šią savaitę atvyko į Klaipėdą. Jie  nuo  gegužės  14 dienos  kartu su kitais daugiau nei 1200  karių dalyvaus intensyviose netiesioginės ugnies paramos vienetų kovinio šaudymo  pratybose „Ugninis griausmas 2018“ (angl. Flaming Thunder), kurios vyks Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir Gaižiūnų poligone, Rukloje.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas informuoja gyventojus, kad gegužės 14 d., įvairiose Lietuvos vietose judės karinio transporto kolonos, vykstančios Pabradės kryptimi. Pagrindinės kryptys bus nuo Klaipėdos, Lenkijos pasienio ir Ruklos link gen. Silvestro Žukausko poligono, esančio Švenčionių rajone.

Jau šeštą kartą kasmet rengiamos pratybos vyks iki gegužės 25 d. Jų metu kariai  vykdys kovinį šaudymą iš netiesioginės ugnies priemonių šviesiu ir tamsiu paros metu į taikinius ant žemės ir jūroje.

Dalis pratybų dalyvių gegužės 21 d. bus perdislokuoti į Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligoną (Klaipėdos r.), kur pirmą kartą šių pratybų istorijoje bus vykdomas kovinis šaudymas ir organizuojamos treniruotės panaudojant Sausumos, Karinių oro ir Karinių jūrų pajėgų ginkluotę. Bus vykdomas kovinis šaudymas į jūroje iki 22 km atstumu išdėstytus taikinius iš sausumos ir panaudojant Karinių jūrų pajėgų laivuose sumontuotus 76 mm OTO-MELARA pabūklus. Taikiniai jūroje bus atakuojame jungtine ugnimi iš jūros, oro ir sausumos priemonių. 

Pratybose „Ugninis griausmas 2018“ dalyvaus daugiau nei 1200 karių iš 9 NATO valstybių (JAV, Kanados, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos). Pirmą kartą šiose pratybose dalyvaus Kanados kariai, atvykę iš Latvijoje esančio NATO priešakinių pajėgų bataliono bei Kroatijos ir Prancūzijos kariai, tarnaujantys Rukloje  dislokuotame NATO priešakinių pajėgų batalione.

Pratybų „Ugninis griausmas 2018“ pagrindinis tikslas – tobulinti įgūdžius ir vertinti ugnies paramos vienetų gebėjimą efektyviai vykdyti kovinio šaudymo užduotis, taip pat skatinti bendradarbiavimą tarp NATO valstybių netiesioginės ugnies paramos vienetų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16