Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.11 12:24

Dėl referendumui teikiamos formuluotės bus tariamasi su Seimo frakcijomis

Darbo grupė, kuri sprendžia pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimus, dėl galimos referendumui teikiamos formuluotės tarsis su parlamentinėmis frakcijomis, sako darbo grupės narys parlamentaras Julius Sabatauskas.

„Dabar reikia tartis su frakcijoms, frakcijos turi išsakyti nuomones, kurias formuluotes daugiau palaiko. Man asmeniškai patiko prof. Egidijaus Šileikio pasiūlymas, kuriame akcentuojamas gimimu įgytos pilietybės išsaugojimas“, – penktadienį Eltai sakė parlamentaras J. Sabatauskas.

Pasak jo, Konstitucijos nuostatą, kad Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, siūloma papildyti, įrašant, kad „gimimu įgytos pilietybės negali būti netenkama prieš asmens valią“.

„Man šita formuluotė prof. E. Šileikio pasirodė labai įdomi, nes manau, kai asmuo įgyja pilietybę gimimu, o ne kitais pagrindais, tai yra pats svarbiausias dalykas“, – sakė J. Sabatauskas.

Pasak jo, Seimo narys konservatorius Žygimantas Pavilionis siūlo Konstitucijoje pateikti nuorodą į Konstitucinį įstatymą, numatant, kad, „išskyrus Konstitucinio įstatymo numatytus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.


BNS nuotr.


Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnis numato, kad „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas“.

Darbo grupei, kuri sprendžia pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimus, vadovauja Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Manoma, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės galėtų vykti per pirmąją ir antrąjį prezidento rinkimų turą. Preliminariai planuojama, kad Lietuvos Prezidento rinkimų pirmasis turas gali būti surengtas 2019 m. gegužės 12 d., antrasis turas – gegužės 26 d.

Dvigubos pilietybės įteisinimo prašo išeiviai. Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Pasaulio lietuviai, visuomenininkai kreipėsi į Seimą ir vyriausybę reikšdami susirūpinimą, kad referendumui ruošiamasi per lėtai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi