Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.10 14:07

Aplinkos ministras susilaukė priekaištų dėl kompetencijos

ELTA 2018.05.10 14:07

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, ketvirtadienį Seime atsakinėjęs į devynis užduotus klausimus dėl miškų reformos, susilaukė daug priekaištų ir abejonių kompetencija.

Seimo nariams kilo neaiškumų dėl pagrįstumo nustatant miškų urėdijos direktoriaus atlyginimo dydį, kaip pradėjus miškų reformą pasikeitė atlyginimų skirtumai tarp vadovaujančių asmenų Valstybinių miškų urėdijoje ir asmenų, dirbančių miške.

Parlamentarai taip pat domėjosi, kokių konkrečių veiksmų ėmėsi Aplinkos ministerija siekdama sušvelninti neigiamas socialines miškų urėdijų reorganizavimo pasekmes.

Seimo narius domino ir tai, kokio dydžio išeitinės išmokos buvo išmokėtos miškų urėdams, išdirbusiems daugiau kaip 10 metų.

Tačiau K. Navicko atsakymai opozicijoje esančių Seimo narių netenkino. Parlamentarai niršo sakydami, kad ministras išsisukinėja nuo visuomenei ir valstybei svarbių klausimų, yra ne savo vietoje.

Tuo tarpu pats K. Navickas gynėsi, kad miškų reforma dar tik prasidėjusi ir išsamesnius atsakymus jis galėsiąs pateikti vėliau.

„Reforma dar nesibaigė. Mes turime visus metus ir po metų aš galėsiu atsakyti ir priimti priekaištus, kuriuos jūs reiškiate. Reforma nesibaigė, ji tik prasidėjo“, – kalbėjo aplinkos ministras. 

Socialdemokrato Juliaus Sabatausko neįtikino ministro atsakymai. Politikas sakė, kad Navickas išsisukinėja ir nepateikė svarbios informacijos, kurią jis, kaip ministras, turėtų žinoti. 

Konservatorius Jurgis Razma ragino K. Navicką pasvarstyti, ar jo einamos pareigos nėra per sudėtingos. 

„Jūs kažkaip lengvabūdiškai žiūrite į atlyginimų disproporcijas, į galimus piktnaudžiavimus, kur spauda mirga nuo įvairių publikacijų. Nesimato, kad jūs pajėgtumėte susitvarkyti“, – kalbėjo konservatorius.

Socialdemokratas Juozas Olekas priekaištavo, kad Aplinkos ministerijos kuruojam reforma neįgyvendina žadėtų pažadų.

BNS nuotr.

„Tikslas, kurį kėlėte prieš reformą, kad svarbiausia miške dirbantys žmonės, nueita visai kita kryptimi“, – akcentavo J. Olekas, pabrėždamas, kad įvykdžius reformą Zarasų girininkas gauna 765 eurus, kai tuo tarpu direktoriaus pavaduotojui nustatytas daugiau kaip 5000 eurų atlyginimas. 

Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas, komentuodamas K. Navicko atsakymus, sakė, kad ministras tyčiojasi atsakinėdamas Seimo nariams į užduotus klausimus.

„Ką reiškia tokie pasakymai Seimo nariams, kad po metų jūs galėsite (atsakyti. – ELTA). Jums laikas susiprasti, kad Jūs esate ministras ir už ką esate atsakingas. Jūs parodote savo nekompetenciją, kuri arba egzistuoja, arba tai yra bandymas išsisukti nuo realių atsakymų“, – kalbėjo E. Gentvilas. 

Sausio viduryje įregistruota Valstybinių miškų urėdija, į kurią sujungtos visos 42 šalies urėdijos. Jas per ateinančius metus turėtų pakeisti 26 regioniniai padaliniai. Planuojama, kad po pertvarkos ir sukūrus naują įmonę kasmet bus sutaupoma apie 10 mln. eurų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi