Lietuvoje

2018.05.10 15:55

Į teisingumo ministrus bus teikiama E. Jankevičiaus kandidatūra

ELTA2018.05.10 15:55

Eltos šaltinių žiniomis, į teisingumo ministrus bus teikiama premjero patarėjo Elvino Jankevičiaus kandidatūra.

Pats E. Jankevičius Eltai teigė galimo paskyrimo nekomentuosiantis. Paskyrimo nekomentuoja ir vyriausybė.

Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams ketvirtadienį teigė, kad teisingumo ministro kandidatūrą prezidentei pateiks penktadienį.

„Šiandien mūsų kolegos partneriai turi atlikti tam tikrus formalius veiksmus. Kada tai bus padaryta, aš rytoj planuoju pateikti kandidatūrą Lietuvos prezidentei“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

Jau anksčiau teigta, kad kandidatas turės patirties vykdomojoje valdžioje.

E. Jankevičius šiuo metu yra premjero S. Skvernelio patarėjas savivaldos, regioninės bei socialinės politikos ir sporto klausimais. S. Skverneliui vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai, jis dirbo jo viceministru.

E. Jankevičius yra dirbęs Sveikatos apsaugos ministerijoje, Seimo nario padėjėju, taip pat – Varėnos rajono savivaldybės meru.

Teisingumo ministro pareigos yra laisvos nuo kovo 9 dienos, kai iš jų pasitraukė Milda Vainiutė, kritikuota dėl nesugebėjimo susitvarkyti su savo pareigomis.

Kaip primena ELTA, balandžio 16 d. Premjeras S. Skvernelis pateikė kandidatą į teisingumo ministrus advokatą Giedrių Danėlių. Šis premjero teikimas sukėlė aštrias diskusijas viešojoje erdvėje.

Prezidentūra balandžio 19 d. pranešė, kad premjero pateiktas kandidatas į teisingumo ministro postą G. Danėlius nebus skiriamas dėl galimo interesų konflikto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.