Lietuvoje

2018.05.10 12:41

Dalai Lama skaitys paskaitą vienoje iš Vilniaus arenų

LRT.lt2018.05.10 12:41

Vasaros pradžioje į Lietuvą atvyks Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV. Nobelio taikos premijos laureatas savo vizitu pasveikins Lietuvą 100-mečio proga ir savo išmintimi, patirtimi pasidalins su šalies gyventojais. Birželio 14 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje Dalai Lama skaitys paskaitą „Laimės menas“, teigiama pranešime spaudai.

„Mano požiūris į religiją paprastas: nėra būtinybės statyti didingas bažnyčias, taip pat nėra jokio reikalo kurti sudėtingas filosofijas. Širdis – štai mūsų bažnyčia, gerumas – štai mūsų filosofija“, – sako Jo Šventenybė Dalai Lama XIV ir priduria, kad tikrasis džiaugsmas yra gyvenimo būdas, o ne trumpalaikė emocija.

Glaudūs ryšiai tarp Tibeto dvasinio lyderio ir Lietuvos užsimezgė dar 1990 m., kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Dalai Lama buvo pirmasis politikas-dvasinis lyderis, pasveikinęs Lietuvą su Nepriklausomybės paskelbimu. Sveikinimo telegramą jis atsiuntė jau balandžio 3 d. Dar po kiek daugiau nei metų Lietuvą jis sveikino jau iš LR Seimo tribūnos.

Nuo septintojo dešimtmečio Tibeto vadovas ir dvasinis lyderis aktyviai keliauja po Vakarų šalis, kur skaito paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis. Savo patirtį ir žinias Dalai Lama XIV yra sudėjęs į daugiau kaip 50 knygų. Lietuvių kalba išleista per 15 visame pasaulyje žinomo budistų vienuolio knygų.

Paskaitą „Laimės menas“ Dalai Lama skaitys anglų kalba, tačiau bus sinchroninis vertimas į lietuvių ir rusų kalbas. Dvasinio lyderio vizito Lietuvoje organizatoriai prašo žiūrovų, kuriems bus reikalingas sinchroninis vertimas, su savimi turėti ausinukus.

Lietuvoje jis lankysis ketvirtą kartą. Tibeto dvasinis lyderis šalyje viešėjo 1991, 2001 ir 2013 metais. Per antrąjį vizitą 2001 m. jam buvo suteiktas Užupio respublikos garbės piliečio vardas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.