Lietuvoje

2018.05.09 15:45

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pradės parlamentinį tyrimą dėl D. Grybauskaitės laiškų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.09 15:45

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nusprendė pradėti parlamentinį tyrimą dėl žiniasklaidoje paviešintų prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio Liberalų sąjūdžio Eligijaus Masiulio susirašinėjimo.

Kito posėdžio metu komitetas ketina parengti kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą leisti susipažinti su turima medžiaga.

„Mes matome „Lietuvos ryto“ publikacijoje, kad yra prezidentės laiškai, kurie yra susiję su nurodymais dėl Tomo Dapkaus ir kartu su nurodymais dėl generalinio prokuroro skyrimo aplinkybių. Taip pat iš publikacijų mes matome, kad kitą dieną jau po tokių nurodymų pasiuntimo raštu, atsiranda garso įrašai tarnybų ir „Lietuvos rytas“ jas tiesiogiai cituoja. Mes prašysime galimybės susipažinti su minėtais garso įrašais. Iš publikacijos yra panašu, jog yra įrašai, kuriuose Raimondas Kurlianskis eina pas Seimo narius ir agituoja juos remti generalinio prokuroro kandidatūrą. Komitetas juos taip pat norėtų pamatyti, jeigu prokuratūra suteiks tokią galimybę", – sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Jos teigimu, bus įvertinta, ar publikacijoje atskleistos aplinkybės yra teisingos ir apsispręsta, ką daryti toliau: „Ką reiškia teisingos? Na, ar tikrai pacituotos frazės yra tokios, kokios yra fiksuotos ikiteisminiame tyrime.“ 

Daugiau apie tai – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.