Lietuvoje

2018.05.09 15:25

E. Gentvilas kreipėsi į VSD: viskas, kas pažymoje yra juoda, turi tapti vieša

LRT.lt2018.05.09 15:25

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kad būtų atskleista pažymoje esanti informacija. Pasak E. Gentvilo, tai, kas įvyko prieš dešimtmetį, yra svarbi praeitis, tačiau VSD pažymoje kalbama apie iki šiol „MG Baltic“ koncerno daromą įtaką politikams.

„Viskas, kas pažymoje yra juoda, turi tapti vieša. Jei kažkas turėjo drąsos nutekinti pažymą žiniasklaidai, reikalauju VSD turėti drąsos atskleisti užslaptintas vietas. Ši pažyma yra per daug svarbi visuomenei ir visam politiniam pasauliui. Nusipelnėme ne dozuotai gaunamos informacijos, o visko iškart. Galbūt kažkam naudinga yra slėpti tas vietas, tačiau tikri liberalai, siekdami absoliutaus skaidrumo, reikalaujame atverti tą Pandoros skrynią. Į mus valosi batus, nelaukiant teismo yra daromas politinis vertinimas nepaliekant liberalams nei teisės, nei galimybės suprasti, kas vyksta už nugaros. Negalime žinoti to, ko nežinome – atskleiskite užtušuotas vietas“, – reikalauja partijos pirmininkas E. Gentvilas.

Kaip rašoma Liberalų sąjūdžio pranešime žiniasklaidai, VSD paviešintoje pažymoje liberalai linksniuojami kaip neva koncerno „projektas“, „dukterinė įmonė“ ar „vaikas“.

„Esame nustebę VSD atskleista informacija – o kiek dar jos nežinome. Dabar akivaizdu, kad buvo bandoma daryti įtaką tam neklusniam vaikui, kurio galva buvo pramušta laisve ir stereotipų laužymu. Akivaizdu, kad buvo bandoma kištis į partijos vidinį gyvenimą ir kad dalis buvusių bendražygių susigundė neaiškiu saldainiu iš nepažįstamo dėdės kišenės. Tačiau neklusnus vaikas elgėsi ne taip, kaip norėjo saldainių dėdės ar paklusnūs berniukai, o taip, kaip norėjo jis pats – Seimo balsavimai dėl kelio rekonstrukcijos ar Greitųjų kreditų įstatymo tai tik paliudija. Galiausiai, Liberalų sąjūdis ir 2009-aisiais, ir 2014-aisiais prezidento rinkimuose palaikė Dalią Grybauskaitę, kuri tikrai nebuvo koncerno favoritė“, – primena E. Gentvilas.

Pasak E. Gentvilo, dabar galima suprasti, kad koncernas „priekabiavo ir prie kitų partijų, dalindamas saldainius paklusniems jų berniukams“. Kaip teigiama pranešime, krūvos jų neatsispyrė nemokamiems „gardumynams“, tokių buvo ir tarp liberalų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.