Lietuvoje

2018.05.09 11:57

Pietryčių Lietuvos gyventojai matys daugiau lenkiškų kanalų

LRT.lt2018.05.09 11:57

Trečiadienį per Lietuvos skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus Pietryčių Lietuvoje oficialiai pradedami retransliuoti 5 nekoduoti Lenkijos TV kanalai: TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia, NUTA.TV ir Power.

Naujieji lenkiški kanalai bus matomi Vilniaus mieste, Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Taip pat šiuos kanalus turės galimybę matyti dalis Ignalinos, Anykščių, Molėtų, Ukmergės, Jonavos, Širvintų, Vievio, Kaišiadorių, Elektrėnų, Trakų, Varėnos ir Alytaus raj. savivaldybių  gyventojų.

Trečiadienį oficialioje lenkiškų kanalų starto ceremonijoje dalyvavusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, lenkiškų kanalų retransliacija – vyriausybės vykdomų įsipareigojimų tąsa.

„Per šiek tiek daugiau nei metus radome lėšų biudžete ir įgaliojome Lietuvos radijo ir televizijos centrą vesti derybas dėl Lenkijos transliuojamų TV kanalų retransliavimo Pietryčių Lietuvoje. Šiandien turime rezultatą. Tai ne alternatyva Lietuvos TV kanalams, tai – visuomenės poreikio žinoti daugiau užtikrinimo priemonė“, – sakė ministras pirmininkas.

Vyriausybės vadovas taip pat pranešė, kad Lietuvos radijo ir televizijos centro ir LRT vadovybės dėka bus padidinta siųstuvų galia Lazdijuose. Tai sustiprins nacionalinio transliuotojo LRT programų signalą regione, taip pat ir tankiai lietuvių gyvenamose Lenkijos teritorijose, pavyzdžiui, Seinuose.

Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska pabrėžė retransliacijos svarbą.

„Tai labai svarbus įvykis. Tai aiškus patvirtinimas, kad sumanaus Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo dėka galime efektyviai įgyvendinti mūsų dvišaliams santykiams labai svarbius projektus“, –  kalbėjo U. Doroszewska.

Pasak vyriausybės, Lenkijos televizijos programoms retransliuoti Lietuvoje skirta apie 349 tūkst. eurų per metus. Retransliuojamų kanalų sąrašas nėra galutinis – numatyta galimybė jį praplėsti.

Vyriausybės inf.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.