Lietuvoje

2018.05.09 10:50

E. Jakilaitis žada inicijuoti pirmą teismo procesą Lietuvoje dėl persekiojimo už kritiką

ELTA 2018.05.09 10:50

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis ketina kreiptis į teismą dėl jo persekiojimo už kritiką ir pateikti teismui aiškius jo persekiojimo įrodymus, tarp kurių ir iš patikimų šaltinių gautą politikų bei kitų asmenų susirašinėjimą, kitų įrodymų apie jam nepagrįstai metamus įvairaus pobūdžio kaltinimus, siekimą sustabdyti jo nepriklausomą žurnalistinę veiklą.

Pasak pranešimą išplatinusio UAB „Nordplay“ steigėjo bei vadovo Lauryno Šeškaus, žurnalistas, laidų vedėjas, jo artimieji bei kolegos dėl žurnalisto E. Jakilaičio profesinės veiklos yra neteisėtai persekiojami už Ramūno Karbauskio bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kritiką dėl jų politinės veiklos, su jais susijusių verslo subjektų galimo neskaidraus veikimo, ES lėšų naudojimo, galimų pažeidimų, susijusių su ES teisę pažeidžiančiu Rusijoje pagamintų trąšų importu į Lietuvą, dėl kurių buvo pateikti klausimai R. Karbauskiui, į kuriuos iki šiol visuomenei neatsakyta.

„E. Jakilaitis, jo artimieji bei kolegos yra persekiojami už kritiką R. Karbauskio politiniams bendražygiams, R. Karbauskio įsteigtoms bendrovėms pateikiant E. Jakilaičiui grasinimus teismais kreipiantis su įvairaus pobūdžio nepagrįstais kaltinimais jų atžvilgiu į Valstybinę mokesčių inspekciją, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, Viešųjų pirkimų tarnybą, Generalinę prokuratūrą, Europos kovos su sukčiavimu tarnyba bei kitas institucijas. Akivaizdu, kad tokiais veiksmais R. Karbauskis ir jo politiniai bendražygiai siekia palaužti ir nutildyti žurnalistą E. Jakilaitį, priversti jį atsisakyti savo kritiško požiūrio į šio politiko vykdomą politinę veiklą, galimai neskaidrų ir neteisėtą R. Karbauskio verslo vykdymą, jo verslo interesų protegavimą“, – rašoma pranešime.

LVŽS vadovas R. Karbauskis antradienį paskelbė apie Europos kovos su sukčiavimu tarnybos ketinimus tirti įtartinus E. Jakilaičio, L. Šeškaus ir Jogailos Morkūno įmonių sandorius.

L. Šeškaus teigimu, LVŽS pirmininko pranešimu žiniasklaidai siekiama tik kenkti žurnalisto E. Jakilaičio reputacijai. Pranešimuose pabrėžtinai minimas E. Jakilaitis, nors visuotinai žinoma, kad E. Jakilaitis kuriant projektą bei užsitikrinant jam finansavimą nebuvo nei projektus kuriančių bendrovių akcininkas, nei kitaip prisidėjo prie šio projekto rengimo.

Pranešime pažymima, kad E. Jakilaitis ginsis visomis jam prieinamomis teisėtomis priemonėmis nuo nepagrįsto persekiojimo už kritiką informuodamas Lietuvos valstybines įstaigas, ES institucijas, tarptautines žurnalistų organizacijas apie neteisėtą persekiojimą už kritiką, siekimą palaužti žurnalistą, jo šeimos narius šiam savo noru atsisakant kritiško požiūrio į R. Karbauskio ir jo politinių bendražygių vykdomą politinę ir ekonominę veiklą.

Pareiškiama, kad E. Jakilaitis ir toliau reikalaus atsakymų į jo pateiktus klausimus R. Karbauskiui, domėsis jo politine ir ekonomine veikla.

„Nordplay“ yra naujas „TV Play“ pavadinimas. „TV Play“ prekės ženklą šiemet įsigijo tarptautinė žiniasklaidos kompanija.