Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.09 09:46

Prezidentė dalyvaus Karolio Didžiojo apdovanojimo ceremonijoje Vokietijoje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.05.09 09:46

Trečiadienį prezidentė dalia Grybauskaitė išvyksta į Acheną, kur dalyvaus Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo ceremonijoje. Šalies vadovė pakviesta sakyti kalbą oficialios vakarienės metu.

Karolio Didžiojo apdovanojimas dar vadinamas politikos Oskaru. Jis šiemet bus įteiktas Prancūzijos prezidentui Emanueliui Macronui. Šia proga išvakarėse prieš ceremoniją kalbą sakys D. Grybauskaitė.

„Esu pakviesta kalbėti, sakyti vadinamąją laudatio kalbą oficialios vakarienės metu, išvakarėse prieš ceremoniją. Tai man tikrai didelė garbė [...], nes turime puikius santykius. Prancūzija yra mūsų strateginė partnerė tiek Europos Sąjungoje, tiek NATO, pas mus yra ir Prancūzijos karių“, – teigia šalies vadovė.

Ji džiaugiasi, kad Europa turi naują lyderį, kurio vizija panaši į Lietuvos: „Jis turi viziją, nori matyti stiprią Europą. Mums tai tikrai labai svarbu. Jis supranta ir mūsų regiono poreikius ir iššūkius. Tikrai laikau didele garbe dalyvauti visoje ceremonijoje [...] ir pasveikinti prezidentą Macroną.“

D. Grybauskaitei Karolio Didžiojo apdovanojimas buvo įteiktas 2013 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi