Lietuvoje

2018.05.08 13:44

Seimas – prieš žemės naudojimą pagal žodinę sutartį

ELTA2018.05.08 13:44

Antradienį Seimas po pateikimo nepritarė Civilinio kodekso ir Žemės įstatymo pataisoms, kurios numatytų atvejus, kai žemės panaudos sutartis gali būti sudaroma žodžiu, t. y., kai perduodamas neatlygintinai naudotis plotas ne didesnis nei 3 ha ir sandorio laikotarpis ne ilgesnis nei 3 metai.

Už šį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojo Jono Jaručio pateiktus projektus po pateikimo balsavo 41 Seimo narys, prieš buvo 22, susilaikė 30 parlamentarų. Projektai grąžinti iniciatoriams tobulinti už tai balsavus 55 Seimo nariams.

Jeigu Seimas būtų pritaręs Žemės įstatymo pataisai, būtų įteisinta, kad „žemės sandorių formą nustato Civilinis kodeksas ir šis įstatymas. Prie žemės sandorių privalo būti pridedamas žemės sklypo planas, o kai žemės sklypas nuomojamas iki trejų metų – žemės sklypo planas arba schema. Žemės sklypo planas ar schema yra neatskiriama žemės sandorio dalis, išskyrus, kai privatus žemės sklypas perduodamas neatlygintinai naudotis ne ilgiau nei trejiems metams“.

Civiliniame kodekse buvo siūloma numatyti, kad „žemės nuomos sutartis turi būti rašytinė. Žemės panaudos sutarties forma turi būti rašytinė, kai sklypo dydis yra didesnis nei 3 ha ir sutarties galiojimo laikas ilgesnis nei treji metai“.

Pagal šiuo metu galiojančias Civilinio kodekso nuostatas, panaudos sąlygos žemei yra tokios pačios kaip ir kitiems daiktams, o specialusis Žemės įstatymas taip pat nenumato, kokia žemės panaudos forma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.