Lietuvoje

2018.05.08 15:31

„MG Baltic“ sureagavo į pažymos nutekinimą: VSD direktorius priesaiką davė valstybei, o ne valdžiai

LRT.lt 2018.05.08 15:31

Pirmadienį buvo paviešinta Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma, kurioje atskleidžiama, kaip koncernas „MG Baltic“ galimai daugiau kaip dešimtmetį siekė sau naudos, veikdamas politikus bei valstybės institucijas ir pasinaudodamas savo kontroliuojama žiniasklaida.

Koncernas „MG Baltic“, reaguodamas į VSD informaciją, antradienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad toks veiksmas prasidedant baudžiamosios bylos teismo procesui yra tiesioginis poveikis bylą nagrinėsiantiems teisėjams, dėl ko kaltinamieji byloje nebegali tikėtis sąžiningo ir nešališko teismo.

„Nuomonių ir prielaidų kratinį, pavadintą pažyma, pasirašiusiam VSD direktoriui derėtų prisiminti, kad priesaiką jis davė Lietuvos valstybei, o ne atskiriems pareigūnams. Surežisuotų pažymų metodas – Stalino ir  L. Berijos veiklos imitacija, tik daroma negrabiai ir paskubomis, kai gaunamos „zadanijos“, – teigia koncerno prezidentas Darius Mockus.

Koncerno „MG Baltic“ nuomone, totalitariniams režimams būdingas persekiojimas yra nesuderinamas su teisinės valstybės principais, o piktnaudžiavimas valdžia yra nusikaltimas, už kurį numatyta atsakomybė.

„Nekovosime su mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomu Valstybės saugumo departamentu viešųjų ryšių priemonėmis ir savo interesus ginsime teisinėms valstybėms įprastomis priemonėmis“, – teigia T. Marčiukaitis.

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT RADIJUI sakė, kad apie situaciją dėl „MG Baltic“ buvo informuota.

S. Skvernelis antradienį LRT RADIJUI sakė, kad greitu metu paaiškės ir daugiau tokių įmonių kaip „MG Baltic“.