Lietuvoje

2018.05.08 09:13

„Misija Sibiras‘18“ trumpam pratęsia atrankos laiką

DELFI.lt 2018.05.08 09:13

Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai, paskutinę registracijos dieną sulaukę ypač didelio anketų skaičiaus, suteikia antrą šansą tiems, kuriems pritrūko vienos nakties ir pratęsia atranką dar 24-ioms valandoms – iki gegužės 9 d. 8 val. ryto – bei skelbia tikslesnes ekspedicijos detales, rašoma pranešime spaudai.

Šiemet net dvi ekspedicijos komandos išvyks saugoti gyvosios istorijos Krasnojarsko krašte.

Į 36 kartus už Lietuvą didesnį kraštą tremties laikotarpiu buvo priversti išvykti 40 000 tremtinių, kurie daugiausia dirbo miško pramonėje, garažuose bei fermose.

Skaičiuojama, jog į Krasnojarsko kraštą buvo ištremta bene daugiausia tremtinių, todėl kapinių skaičiumi šis regionas yra vienas didžiausių.

2014 m. šiame krašte lankėsi „Misija Sibiras‘14“ ekspedicija, kuri tvarkė Jeniseisko ir Kazačinsko rajonuose esančias kapines, o šiemet „Misija Sibiras‘18“ ekspedicijų komandų maršrutai dėliojami Abano, Bogučianų, Kansko, Nižnij Ingašo, Motygino, Užuro rajonuose.

„Krasnojarsko kraštas yra nesuvokiamo dydžio, darbų jame bus dar ne vienai ekspedicijai. Vienos ekspedicijos metu pavyksta sutvarkyti maždaug 10 kapinių, todėl šiemet išvyksiančios 2 ekspedicijos komandos yra reikšmingas žingsnis. Kapines naikina audros, gaisrai ir gaivališka Sibiro gamta. Būtent dėl to labai svarbu jas prikelti kaip galima greičiau“, – teigia ilgametis ekspedicijų vadovas A. Fokas.

Organizatoriai teigia, jog ruošiantis ekspedicijai itin svarbu gauti kuo daugiau informacijos iš rajonuose, į kuriuos planuojama vykti, gyvenusių tremtinių ar jų giminaičių.

„Nei viena ekspedicija negalėtų išvykti be visuomenės palaikymo – ne vien finansinio, bet ir moralinio. Paskelbę tikslesnes vietas, kurias šiemet lankysime, daug bendraujame su pačiais tremtiniais, kurie galėtų padėti atrasti kapines bei Sibire tebegyvenančius lietuvius. Būtent todėl kiekviena su mumis pasidalinti istorija, susijusi su rajonais, į kuriuos šiemet vyksime, yra be galo reikšminga“, – sako projekto vadovė Raminta Kėželytė. Visi, turintys informacijos apie šiemet planuojamas aplankyti Krasnojarsko krašto vietas, kviečiami susisiekti el. paštu jauniems@jauniems.lt

Atrankos anketą galima rasti čia. Ekspedicijos komandoms kiekviena auka padeda nueiti ir nuveikti daugiau.

Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto prisidėti gali aukojimo portale arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.