Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.08 09:28

„Valstiečiai“: OLAF tirs „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ projektą

BNS 2018.05.08 09:28

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) tirs, ar viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ ir prodiuserinės kompanijos „TV Play“ sudarydamos sandorius dėl laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kūrimo laikosi Europos Sąjungos (ES) finansavimo taisyklių, pranešė Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

Anot „valstiečių“ frakcijos pranešimo, apie tai tarnyba informavo valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, kuris į OLAF dėl galimai neskaidriai panaudotos ES paramos kreipėsi vasario pabaigoje.

Tuomet R. Karbauskis teigė, kad kreiptis į OLAF jį paskatino žiniasklaidos paviešinti faktai, kad „Pirmoji kava“ gauna ES lėšų per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją (LRT) laidai rengti, tam skelbia viešuosius pirkimus, o juos laimi vienintelė šių pirkimų dalyvė „TV Play“.

OLAF tiria ES biudžetui kenkiančio sukčiavimo, korupcijos ir sunkių pažeidimų ES institucijose atvejus ir formuoja kovos su sukčiavimu politiką.

Dėl viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ vykdytų viešųjų pirkimų – projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, transliuojamo per LRT, į Generalinę prokuratūrą prieš dvi savaites kreipėsi ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). VPT pažymi, kad kilo įtarimas dėl ES finansuojamų projektų skaidrumo bei siekio galbūt neteisėtai pasinaudoti ES parama. 

Projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vykdančios bendrovės „TV Play“, persivadinusios į „Nord Play“ vadovas Laurynas Šeškus anksčiau BNS sakė neįžvelgiantis logikos VPT veiksmuose bei sieja tai su galimu politikų spaudimu. Jis sako norintis, kad situaciją „ištirtų visi, kas tik gali, ir greičiau baigtų šią istoriją“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi