Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.07 13:27

ULAC direktorius įsisirgo – darbe nesirodo jau mėnesį

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas įsisirgo. Nepagarbiai apie narkomanus ir ŽIV infekuotus žmones pasisakęs įstaigos vadovas darbe nebuvo jau mėnesį.

„Šiandien (pirmadienį – red. past.) dar serga. Kaip bus toliau, negaliu pasakyti“, – 15min.lt sakė ULAC Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas Zigmas Nagys. Kas nutiko vadovui, kad jis ilgokai nepasveiksta, neatskleidžiama. Kiek anksčiau neoficialiai kalbėta, kad S. Čaplinską užpuolė kardiologinės problemos.

15min.lt primena, kad virš ULAC direktoriaus S. Čaplinsko galvos juodi debesys ėmė tvenktis po to, kai jis nesuvaldė liežuvio ir neigiamai pasisakė apie narkotikus vartojančius ir ŽIV infekuotus žmones.

Be to, direktorius nepagarbiai atsiliepė ir apie homoseksualius žmones, pavadinęs juos pederastais.

Filmuota medžiaga su S. Čaplinsko pasisakymais savo paskyroje socialiniame tinkle pasidalijo „Dokumentikos namai“ įkūrėjas Daumantas Liekis.

Vertindamas S. Čaplinsko elgesį, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė laukiantis jo vyriško sprendimo.

Tačiau į tai gavo tik S. Čaplinsko žmonos, irgi ULAC dirbančios Irmos Čaplinskienės, atsaką. Į ministrą moteris kreipėsi elektroniniu laišku, kuriame A. Verygai siūlė pačiam būti vyru, pasišnekėti vyriškai ir įspėjo, kad, jeigu jis sieks S. Čaplinsko atsistatydinimo, įgis daug priešų.

SAM sudaryta komisija prieš savaitę ėmėsi tyrimo dėl S. Čaplinsko galimo darbo drausmės pažeidimo. Tikėtasi, kad savo išvadą komisija pateiks iki gegužės 7 dienos.

Tačiau to padaryti neįmanoma. „Tam, kad tyrimas būtų pilnai atliktas, būtinas ir paties ULAC vadovo S. Čaplinsko paaiškinimas dėl susiklosčiusios situacijos. Todėl laukiama, kol jis pasveiks ir galės pats pateikti savo pasiaiškinimą. Kol vyksta tyrimas, plačiau komentuoti negalime”, – kalbėjo SAM Ryšių su visuomene projektų vadovė Alina Žilinaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi