Lietuvoje

2018.05.07 08:55

Svarstys, kaip didinamas finansavimas karinėms oro pajėgoms

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.07 08:55

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas artimiausiu metu  svarstys, kaip yra didinamas finansavimas karinėms oro pajėgoms.

Pasidomėti,  kiek lėšų tam skiria Krašto apsaugos ministerija rengiamasi po to, kai praėjusią savaitę, skrisdamas iš Malio, sugedo krašto apsaugos kariuomenės lėktuvas „Spartan“. Juo keliavęs komiteto pirmininkas Vytautas Bakas sako, kad išaugus krašto apsaugos finansavimui, turi būti tinkamai pasirūpinta ir kariuomenės lėktuvais, juos aptarnaujančių pilotų atlyginimu bei saugumu.

„Krašto saugumui skirtas beprecedentis finansavimas, per pastaruosius metus jis išaugo du su puse karto. Prašysiu [...] pateikti duomenis, kiek iš to finansavimo buvo skirta oro pajėgoms, tiek pačių žmonių atlygiui, kompetencijų ugdymui. Turi būti atsižvelgta, invertuojama į jų kvalifikaciją, taip pat į tinkamą mūsų turimos karinių oro pajėgų technikos priežiūrą, kad tiek mūsų kariams būtų saugu skraidyti, tiek piltoms, tiek valstybės vadovams“, – LRT RADIJUI sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas V. Bakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.