Lietuvoje

2012.07.10 15:42

LRT taryba nepritarė pirmininko D. Radzevičiaus atsistatydinimui

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2012.07.10 15:42

Antradienį vykusiame Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje buvo svarstomas tarybos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus prašymas atleisti jį iš pareigų, tačiau tarybos nariai ir toliau nori matyti D. Radzevičių šiose pareigose – 10 narių pirmininko atsistatydinimui nepritarė, 1 susilaikė, pritariančių atsistatydinimui neatsirado.

Antradienį vykusiame Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos posėdyje buvo svarstomas tarybos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus prašymas atleisti jį iš pareigų, tačiau tarybos nariai ir toliau nori matyti D. Radzevičių šiose pareigose – 10 narių pirmininko atsistatydinimui nepritarė, 1 susilaikė, pritariančių atsistatydinimui neatsirado.

LRT pirmininkas D. Radzevičius tarybai buvo pasiūlęs rinkti kitą pirmininką po to, kai Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pripažino D. Radzevičių kaltu dėl dienraščio „Respublika“ leidėjo Vito Tomkaus šmeižto. D. Radzevičius norą atsistatydinti grindė teiginiu, kad taip siekiama apsaugoti LRT nuo spekuliacijų, ypač per artėjančius rinkimus. Pats pirmininkas tikino nuosprendį skųsiąs aukštesnės instancijos teismui.

Pagal LRT įstatymą, tarybos narys gali būti atšauktas iš pareigų tuo atveju, jei yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis. D.Radzevičiaus atveju nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.

Tarybos nariai taip pat pažymėjo, kad vertėtų sulaukti galutinio teismo sprendimo.

D. Radzevičius LRT tarybai vadovauja nuo 2010-ųjų gegužės.

LRT taryba – aukščiausiasis visuomeninio transliuotojo valdymo organas. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų - visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Keturis tarybos narius 6 metams skiria prezidentas, keturis narius 4 metams skiria Seimas, dar keturis narius, kaip savo atstovus (po vieną), 2 metams skiria šios organizacijos: Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10