Lietuvoje

2013.07.08 14:35

A. Zuokas: nei homoseksualų vakarėliui, nei dūzgėms savo namuose nepritarsiu

ELTA2013.07.08 14:35

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas tikina, kad savivaldybė dar nėra nusprendusi, kokių veiksmų imsis teismui leidus rengti homoseksualų eitynes sostinės Gedimino prospektu. Meras taip pat pažymi, kad Lietuvos gėjų lyga (LGL), vykdydama spaudimą, nesulauks daugiau tolerancijos.

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas tikina, kad savivaldybė dar nėra nusprendusi, kokių veiksmų imsis teismui leidus rengti homoseksualų eitynes sostinės Gedimino prospektu. Meras taip pat pažymi, kad Lietuvos gėjų lyga (LGL), vykdydama spaudimą, nesulauks daugiau tolerancijos.

A. Zuokas, pirmadienį paklaustas, kaip toliau ketina elgtis savivaldybė, konkretaus atsakymo pateikti negalėjo.

„Negaliu kol kas atsakyti, nes nesu informuotas ir dar nesame gavę teismo nutarties. Natūralu, kada bus gauta teismo nutartis, Vilniaus miesto savivaldybės administracija bei jos (Renginių (susirinkimų) derinimo, – ELTA) komisija priims vienokį ar kitokį sprendimą“, – žurnalistams sakė Vilniaus meras.

Paklaustas, kokia šioje situacijoje yra jo asmeninė nuomonė, A. Zuokas pabrėžė, kad kompetencija spręsti dėl eitynių priklauso ne jam, o minėtai komisijai, tačiau patvirtino, kad homoseksualų minties laisvės niekas neturėtų varžyti.

„Suprantama, kad kiekvienas pilietis Lietuvoje turi teisę naudotis konstitucinėmis garantijomis, laisvai išreikšti savo mintis ir taip toliau“, – kalbėjo A. Zuokas.

„Visa kita yra tik technikos klausimai – kada, kaip, kurioje vietoje, kad tos nuomonės pareiškimas netrukdytų kitiems miesto gyventojams ir nekeltų nereikalingų problemų“, – pridūrė meras.

Vis dėlto, išsakydamas asmeninius pastebėjimus, A. Zuokas buvo kritiškas.

„Mano asmenine nuomone, tolerancijos negalima pasiekti per spaudimą, per reikalavimus ir panašiomis priemonėmis. Tolerancija atsiranda tiktai per supratimą, o supratimui reikia laiko, reikia diskusijų, tokių, kokias turėjo Europos Sąjunga arba Jungtinės Amerikos Valstijos“, – neigiamai LGL veiksmus įvertino A. Zuokas.

Meras patvirtino sulaukęs homoseksualų pasiūlymo surengti vakarėlį jo namuose, bet patikino, kad šiai idėjai jis pritarti neketinąs.

„Gavau pasiūlymą, kad jie norėtų, gavę leidimą (eisenai – ELTA) Gedimino prospekte, surengti mano namuose afterparty (dūzges – ELTA). Bijau, kad čia mes nesutarsim“, – nepiktai, tačiau labai konkrečiai kalbėjo A. Zuokas.

Vilniaus meras taip pat negalėjo atsakyti, ar homoseksualų eitynių saugumas Gedimino prospektu kainuos daugiau, nei tai būtų atsiėję jas rengiant Upės gatve. Pasak A. Zuoko, tai priklausys nuo policijos sprendimo, kiek ir kokių priemonių reikės saugumo užtikrinimui.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybei ir Lietuvos gėjų lygai (LGL) nepavyko suderinti leidimo šių metų liepą surengti homoseksualų eitynes sostinės Gedimino prospektu, todėl LGL savivaldybę apskundė teismui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, skubos tvarka išnagrinėjęs LGL skundą, liepos 5-ąją leido seksualinių mažumų eitynes Gedimino prospektu. Teismas įpareigojo Vilniaus savivaldybę suderinti gėjų ir lesbiečių eitynių vietą pagrindine sostinės gatve.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija sprendimą dėl tolesnių veiksmų priimti žadėjo šios savaitės pradžioje.