Lietuvoje

2018.05.04 16:27

Palangoje pradėti ekstremalios situacijos likvidavimo darbai

BNS 2018.05.04 16:27

Palangos paplūdimyje prasidėjo ekstremalios situacijos likvidavimo darbai, penktadienį pranešė kurorto savivaldybė.

Darbai vyksta Palangos paplūdimyje, į šiaurę nuo jūros tilto. Iki birželio nuo audrų labiausiai nukentėjusioje paplūdimio atkarpoje bus supilta apie 8 tūkst. kubinių metrų smėlio. Jis, atlikus tyrimus bei gavus mokslininkų rekomendacijas, vežamas iš Šventosios, kur buvo iškastas vykdant uosto gilinimo darbus.

Kopagūbrio tvirtinimo darbus planuojama atlikti dviem etapais – pirmuoju, truksiančiu maždaug dvi savaites, į Palangos paplūdimį bus suvežtas smėlis bei suformuotas kopagūbris, antruoju kopagūbris bus sutvirtintas žabtvorėmis ir šakų klojiniais. Taip pat bus nutiesta beveik vienas kilometras naujų medinių takų.

Visi darbai bus baigti iki vasaros.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kalbėdamas apie ekstremalią situaciją paplūdimiuose, atkreipė dėmesį, kad delsti nebuvo galima – kurortinis sezonas netrukus prasidės.

Lėšų ekstremaliai situacijai likviduoti skirta iš vyriausybės rezervo – iš viso beveik 235 tūkst. eurų.

Meras atkreipė dėmesį, kad šie darbai yra tarsi „gaisro gesinimas“, siekiant stabilizuoti kopagūbrį ir užkirsti kelią intensyviems eroziniams procesams. Š. Vaitkaus teigimu, siekiant stabilizuoti Baltijos jūros kranto liniją, paplūdimius papildyti smėliu reikia kas ketverius – penkerius metus.

2019 metais planuojama smėliu papildyti Palangos paplūdimio ruožą nuo Birutės kalno kyšulio iki tilto – bus išpilta apie 400 tūkst. kubinių metrų smėlio.