Lietuvoje

2018.05.04 14:43

Lietuvoje artimiausiu metu vyks intensyvus karinės technikos ir karių judėjimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.04 14:43

Gegužės pabaigoje ir birželį Lietuvoje vyks intensyvus karinės technikos ir karių judėjimas. Prasideda net kelios karinės pratybos, kuriose dalyvaus beveik 30 tūkst. karių.

Lietuvos teritorijoje prasidės nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas“, kuriose net 9000 karių, o Baltijos jūroje 37 laivai ir apie 4000 karių treniruosis „Baltops“ pratybose.

Gynybos pareigūnai sako, kad daug veiksmo vyks ne tik jūroje, bet ir sausumoje. Per „Kardo kirčio“ pratybas į Latviją iš Vokietijos per vadinamąjį Suvalkų koridorių, vienintelį Baltijos šalių sausumos kelią su Vakarais, judės JAV karinė technika – daugiau kaip 1000 vienetų.

„Visas judėjimas ir kelių užimtumas yra daugiausiai planuojamas naktį, tačiau mes neapsieisime rengti pratybas tik naktimis, kadangi naktis birželį labai trumpa. Pratyboms tai turės įtakos, bet stengiamės minimizuoti tai kiek įmanoma. Taip pat perduoti žinutę Lietuvos gyventojams, kad norėtumėme paprašyti tuo periodu jų tolerancijos ir kantrybės“, – sako LK Gynybos štabo karinio rengimo valdybos viršininkas plk. Vilmas Šatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.