Lietuvoje

2018.05.04 10:19

Lietuvoje viešėjęs JAE ministras pažadėjo tiesioginius skrydžius į Dubajų

LRT.lt 2018.05.04 10:19

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministru Sultonu Binu Saeedu Al Mansooriu ir aptarė dvišalius santykius. JAE yra pagrindinė Lietuvos partnerė Arabų pasaulyje, rašoma pranešime spaudai.  

Premjeras akcentavo, kad Lietuvai labai aktuali eksporto į JAE plėtra, džiugina, kad jo apimtys nuolat auga. Vyriausybės vadovas pristatė Klaipėdos uosto vystymo galimybes ir pažymėjo investicijų svarbą.

„Manau, kad galėtume tapti vartais į Europos rinką JAE įmonėms įgyvendinant finansinių technologijų, logistikos, komunikacijos ir informacinių technologijų, elektronikos, inžinerijos, pramoninės gamybos, biotechnologijų projektus“, – sakė vyriausybės vadovas.

Jungtinių Arabų Emyratų ekonomikos ministras Sultonas Binas Saeedas Al Mansooris pritarė premjero minčiai, kad būtinas tiesioginis reguliarus susisiekimas tarp Lietuvos ir JAE. Jis pažadėjo jau iki šių metų pabaigos atrasti galimybes, kad JAE aviakompanijos sujungtų Vilnių ir Abu Dabį bei Dubajų reguliariais skrydžiais. Sutarta svarbius susisiekimo klausimus toliau derinti organizuojant atskirus susitikimus.

Siekiant aktyvesnio bendradarbiavimo, ketinama įkurti jungtinį Lietuvos – JAE ekonomikos komitetą, kuriame būtų svarstomi konkretūs investiciniai projektai.

Įvertinus santykių su JAE dinamiką, artimiausiu metu planuojama atidaryti Lietuvos ambasadą JAE.

„Nuoširdžiai kviečiu JAE atidaryti ambasadą Lietuvoje. Tai dar labiau sustiprintų dvišalių ekonominių, prekybinių, kultūrinių santykių plėtrą“, – pabrėžė premjeras.

JAE Ekonomikos ministras pritarė ambasados steigimui Lietuvoje, jis taip pat pakvietė premjerą oficialaus vizito į JAE.

JAE neabejotinai yra vieni svarbiausių prekybos partnerių Arabų pasaulyje. Vis daugiau lietuviškų produktų randa savo vietą JAE rinkoje, 2017 metais Lietuvos eksportas į JAE išaugo 73 proc. Lietuvos – JAE prekybos apyvarta viršijo 136 mln. eurų.