Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.04 12:33

Ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną

Šalies ugniagesiai gelbėtojai penktadienį mini šventojo Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Šia proga visą dieną šalyje vyks įvairūs šventiniai minėjimai, bus apdovanoti geriausi gaisrininkai.

Šv. Florijono dieną ugniagesiai pradės mišiomis, vyks pareigūnų rikiuotės, rodoma gaisrinė ir gelbėjimo technika.

Taip pat kai kurių gaisrinių durys atsivers ir gyventojams – čia rengiamos ekskursijos.

Minint ugniagesių globėjo dieną, Vilniaus ugniagesių 2-osios komandos pamainos vadas Janas Sokolovskis sako, kad nors žmonės atsargiau elgiasi su ugnimi ir darosi sąmoningesni, ugniagesiai vis tiek turi nemažai darbo.

„Gaisrų nesumažėjo, sumažėjo tik aukų skaičius. Sąmoningumas žmonių didėja, žmonės jau žiūri atsakingiau į savo būstą, daug kur jau yra įrengti dūmų detektoriai. Bet kol kyla gaisrai ir vyksta įvairūs įvykiai, ugniagesiai visada turi darbo“, – LRT RADIJUI sako J. Sokolovskis.

Ugniagesiais gelbėtojais Lietuvoje pasitikima labiausiai. Tačiau patys ugniagesiai vis skundžiasi prastomis darbo sąlygomis: genda automobiliai ir kita technika, dirba daug, o uždirba, pasak profsąjungų atstovų, mažiausiai visoje valstybės tarnyboje.

Vidaus reikalų ministerija sako, kad šiemet mažiausiai uždirbantiems ugniagesiams algos didėjo penktadaliu, ir nors esą problemų dar yra, pertvarkos vyksta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi