Lietuvoje

2013.07.08 23:02

Siūloma aukščiausiems prokurorams skirti apsaugą

ELTA2013.07.08 23:02

Siūloma generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojams skirti apsaugą. Apsauga būtų skiriama jiems raštiškai paprašius, skaičiuojama, kad tam per metus reiktų per 1 mln. litų vienam asmeniui.

Siūloma generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojams skirti apsaugą. Apsauga būtų skiriama jiems raštiškai paprašius, skaičiuojama, kad tam per metus reiktų per 1 mln. litų vienam asmeniui.

Numatoma, kad generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens apsaugą vykdytų Vadovybės apsaugos departamentas, asmenų turtą saugotų atrinkta saugos tarnyba. Pareigą Vyriausybei nustatyti prokuroro asmens ir jo šeimos narių ar turto apsaugą numato Prokuratūros įstatymas, priimtas dar 2011 m.

„Šiandien Vyriausybės pasitarime buvo priimtas protokolinis sprendimas klausimo svarstymą atidėti ir pavesti Vidaus reikalų ministerijai parengti Prokuratūros įstatymo projektą, kuriuo būtų persvarstyta galiojanti nuostata, kad generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojui bei šeimos nariams besąlygiškai yra skiriama apsauga“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kancleris Nerijus Rudaitis.

Pagal šiuo metu parengtą nutarimo projektą, preliminariai paskaičiuota, kad vienam asmeniui pirmiems metams reiktų apie 1,2 mln. litų, kitiems metams – beveik 1 mln. litų. Pasak VRM kanclerio, po įstatymo projekto parengimo bus sprendžiama, kas ir kaip bei kokia atmintimi būtų saugoma.

Anksčiausiai įstatymo projektas Seimą pasieks rudenį.

„Tvarkietis“ aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako kategoriškai nepritariąs tokiam siūlymui, kuris esą yra visiškai netikslingas.

„Man šita įstatymo norma yra nesuprantama ir, mano nuomone, yra nereikalinga todėl, kad pagal šiandieninius įstatymus bet kuriam Lietuvos piliečiui, jau nekalbant apie bet kurio lygmens prokurorą, jeigu atsiranda reali grėsmė jam, jo turtui, jis turi būti per atitinkamas teisines procedūras saugomas valstybės. Kam reikia priiminėti nuostatas, kad generalinis prokuroras ir padėjėjai būtų saugomi? Aš nesuprantu. Mano nuomone, to tikrai nereikia (...)“, – teigė politikas.