Lietuvoje

2018.05.03 14:46

D. Gineikaitės byloje pradėtos paskutinės kaltinamųjų apklausos

BNS2018.05.03 14:46

Ketvirtadienį buvusios Nacionalinės žemės tarnybos direktorės Daivos Gineikaitės byloje pradėtos paskutinės kaltinamųjų apklausos.

Piktnaudžiavimo byloje ketvirtadienį parodymus davė Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Kastytis Grigonis, po pietų bus apklausiamas buvęs ligoninės vadovas Gediminas Abeciūnas.

Jie kaltinami, kad sukurstyti D. Gineikaitės piktnaudžiavo – nurodė byloje taip pat kaltinamam ligoninės gydytojui Artūrui Šulniui ir slaugytojai Salomėjai Skersienei sukeisti D. Gineikaitės kraujo mėginius ir taip padėti D. Gineikaitei nuslėpti, kad būdama neblaivi sukėlė eismo įvykį.

K. Grigonis teigė kaltu neprisipažįstantis: jis patvirtino, kad dėl D. Gineikaitės kraujo paėmimo skambino A. Šulniui, bet teigia tiesiog paprašęs maloniai ją aptarnauti.

„Man paskambino G. Abeciūnas ir pasakė, kad policija sustabdė jo pažįstamą, (...) reikia mandagiai aptarnauti. Jokio tiesioginio ar netiesioginio nurodymo pažeisti tvarką man G. Abeciūnas nedavė“, – kalbėjo ligoninės direktoriaus pavaduotojas.

Tai jis sakė perdavęs ir A. Šulniui, kuris tą savaitgalį budėjo priėmimo skyriuje kaip traumatologas.

„Pokalbio metu atkreipiau dėmesį, kad ją reikia aptarnauti mandagiai ir tinkamai, kad vėliau nebūtų nusiskundimų. Jokių tiesioginių ar netiesioginių nurodymų, kad reikėtų kažką klastoti, nedaviau ir nė minties neturėjau, kad tai gali būti daroma“, – tikino K. Grigonis.

Vėliau šia istorija jis sakė nesidomėjęs, kol iš G. Abeciūno išgirdo, jog dėl kraujo paėmimo kilęs kažkoks triukšmas. Tą pačią dieną pas jį atvyko susijaudinęs A. Šulnius, kuris nesugebėjo rišliai paaiškinti, kas nutiko, bet klausinėjo, ar nebus atleistas.

„Jis puolė teisinis ir neaiškiai kalbėti, klausdamas, ar jis bus atleistas iš darbo. Jis man pradėjo kažką nerišliai pasakoti apie D. Gineikaitės kraujo paėmimą“, – prisiminė K. Grigonis.

Jis sakė, kad toks susiskambinimas dėl paciento nebuvo neįprastas, o mandagų priėmimą akcentavo dėl to, kad pacientai dažnai būna nepatenkinti ir skundžiasi aptarnavimu.

Šias aplinkybes anksčiau yra patvirtinęs ir pats A. Šulnius, kuris parodymus davė pernai metų lapkritį.

„Nė vienas iš jų man nenurodė atlikti neteisėtus veiksmus ir sukeisti kraujo mėginius“, – apie kitus kaltinamuosius tada kalbėjo A. Šulnius.

Jis tikino, kad įspėjimo, jog į ligoninę atvyks ligoninės vadovo pažįstamas žmogus, kurį būtina kuo skubiau priimti, nelaikė vadovų spaudimu jam.

„Aš su niekuo nesitaręs, pasidavęs (D. Gineikaitės - red.) tėvo prašymui pasielgiau netinkamai ir vienasmeniškai pasiūliau atvykti D. Gineikaitei dėl dar vieno kraujo mėginio davimo“, – kalbėjo medikas.

Jis teigė, kad bet kuriuo atveju jau buvo praėję per daug laiko nuo policijos blaivumo patikrinimo, todėl jis nemanė, kad tai padarytų kokios nors žalos ir tai darė tik siekdamas D. Gineikaitę nuraminti. Jis pabrėžė, kad apie savo padarytus veiksmus prisipažino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams ir tik jo dėka jie sužinojo apie antrąjį kraujo mėginį.

K. Grigonis, G. Abeciūnas ir D. Gineikaitė yra išreiškę pageidavimą duoti parodymus po liudytojų apklausos. Kadangi ketvirtadienį prie bylos po ligos vėl prijungta slaugytojos S. Skersienės byla, D. Gineikaitė parodymus kol kas duoti atsisakė, nes nėra aišku, ar nebus prašoma pakartotinai iškviesti apklausti kai kuriuos liudytojus, apklaustus, kol kaltinamoji nedalyvavo.

BNS nuotr.

D. Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, kai 2015 metų pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo tuometiniam patarėjui Gintarui Jonui Furmanavičiui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gresiančios atsakomybės.

Kaltinimo akte taip pat nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti tuometinį Kauno klinikinės ligoninės direktorių G. Abeciūną, jo pavaduotoją K. Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas A. Šulnius ir slaugytoja S. Skersienė.

Šie kaltinamieji anksčiau buvo patraukti atsakomybėn administracine tvarka dėl melagingų parodymų davimo, A. Šulnius ir S. Skersienė pripažinti kaltais antrą kartą paėmę D. Gineikaitės kraujo mėginį, kitiems asmenims administracinės bylos tuomet nutrauktos.

2017 metų vasarį Kauno apylinkės teismas paskelbė, kad D. Gineikaitė eismo įvykį 2015 metų gruodį Kaune padarė būdama neblaivi. Jai paskirta 1,3 tūkst. eurų bauda ir pusketvirtų metų atimta teisė vairuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt