Lietuvoje

2018.05.02 19:37

„Naujosios Europos“ reitingo viršūnėje – Estijos universitetas

BNS 2018.05.02 19:37

Estijos ir Lietuvos universitetai lenkia Latvijos aukštąsias mokyklas pagal „Times Higher Education“ (THE) aukštojo mokslo įstaigų reitingus „Naujoje Europoje“ – trylikoje po 2004 metų į Europos Sąjungą įstojusių šalių.

„Times Higher Education New Europe“ įvertino 53 institucijas, taikydama tuos pačius metodus, kuriuos taiko sudarydama viso pasaulio universitetų reitingus. Į geriausiųjų sąrašą pateko dvylikos iš trylikos naujųjų ES narių universitetai, vienintelė nepatekusi yra Malta.

Estijos Tartu universitetas atsidūrė reitingų sąrašo viršūnėje, aplenkęs du Kipro universitetus. Vilniaus universitetas užėmė 15 vietą, o du geriausiais laikomi Latvijos universitetai – Latvijos universitetas ir Rygos technikos universitetas (RTU) – buvo įvertinti kiek prasčiau.

Latvijos universitetas dalinasi 31–40 vietas su Lenkijos, Rumunijos, Čekijos, Kroatijos ir Vengrijos universitetais, o RTU užima vadinamąją 41+ vietą, kurią dalinasi su dar 12 universitetų, įskaitant Kauno technologijos universitetą.

„Times Higher Education“ reitingas sudaromas vertinant pagal mokslo publikacijų citavimų skaičių, mokymą, mokslinę veiklą, tarptautiškumą bei inovacijas.