Naujienų srautas

Lietuvoje2018.05.02 11:00

Savivaldybė: į Vilniaus darželius pateko visi laukę 7,4 tūkst. vaikų

LRT.lt 2018.05.02 11:00

Vilniaus savivaldybė skelbia, kad į Vilniaus darželius nuo rugsėjo bus priimta 7,4 tūkst. vaikų. Taip pat savivaldybės pranešime spaudai teigiama, kad šiais metais pirmąkart į įstaigas pateks visi eilėje laukę būsimieji darželinukai.  

Balandžio 18–30 d. visi vaikai priskirti į grupes ir dar yra likę apie 800 laisvų vietų Vilniaus darželiuose, skelbia savivaldybė. Gavę žinutę, tėveliai iki gegužės 31 d. turi suskubti atvykti į darželį ir pasirašyti sutartį

Per trejus šios kadencijos metus švietimo srities finansavimas Vilniaus savivaldybėje buvo padidintas nuo 200 iki 300 mln. eurų, sako  sostinės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

„Šios lėšos leidžia sparčiu tempu gerinti švietimo infrastruktūrą, didinti atlyginimus, plėsti auklėtojų skaičių, skirti papildomus finansus darželių bei mokyklų ūkinėms reikmėms. Džiaugiuosi, kad tai padeda sukurti geresnę ugdymosi aplinką mažiausiems mūsų vilniečiams“, – sako E. Tamošiūnaitė.

Gavę žinutę (registruojantis nurodytu el. paštu arba SMS žinute) apie priimtą į darželį vaiką, tėvai kviečiami prisijungti prie savivaldybės interneto svetainės https://svietimas.vilnius.lt/  – susipažinti su informacija, į kurį darželį ir kokią grupę pateko jų vaikas.

Vaiko tėvai ar globėjai kviečiami suskubti atvykti į priskirtą darželį iki gegužės 31 d., raštu patvirtinti, kad vaikas darželį lankys ir pateikti šiuos būtinus dokumentus: vaiko gimimo liudijimo kopiją, gydytojų pažymas, dirbančių tėvų pažymą, patvirtinančią, kad įstaigos (įmonės) teikiamoje metinėje A klasės išmokų deklaracijoje gyvenamoji vieta nurodyta Vilniaus miesto savivaldybė.

Kaip teigiama pranešime, jei tėvai ar globėjai negali atvykti į darželį užpildyti sutarties dėl pateisinamų priežasčių (ligos, išvykos), apie tai turėtų tiesiog raštu pranešti darželio vadovui (elektroniniu pranešimu, registruotu laišku). Labai svarbu tai padaryti dar iki gegužės 31 d. ir susitarti su vadovu dėl dokumentų pateikimo datos. Nepateikus reikiamų dokumentų laiku ar nepranešus apie neatvykimą pateisinančias priežastis, sutartis nebus sudaroma ir vaikas neteks vietos darželyje. Prašymai į darželius nėra atnaujinami ir tokiu atveju tektų registruotis iš naujo.

Šiuo metu priešmokyklinio ugdymo įstaigose yra net 800 laisvų vietų, todėl visi norintys patekti į darželius vis dar gali tai padaryti. Kuriuose darželiuose yra laisvų vietų galima pamatyti ČIA. Tėveliai, kurie dar negavo pranešimų apie priėmimą į darželį ir vis dar laukia eilėje, kviečiami peržiūrėti laisvų vietų sąrašą, įsivertinti galimybes ir atitinkamai pakoreguoti savo prašymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi