Lietuvoje

2018.05.02 08:40

E. Masiulio verslas pelnosi iš V. Martikonio gailesčio

Liepa Želnienė, 15min.lt 2018.05.02 08:40

„Creditinfo“ duomenimis, tik kas antra Lietuvos įmonė tampa pelninga pirmaisiais veiklos metais, bet kyšininkavimu kaltinamo buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio su svainiu kuriamam verslui tai pavyko. Pats E. Masiulis sako, kad sėkmę lėmė jo aktyvumas, bet vienas iš jo klientų, vienas turtingiausių Lietuvos politikų Vidmantas Martikonis neslepia – pats E. Masiulio paslaugas pirko dėl to, kad norėjo padėti bėdoje atsidūrusiam kolegai.

Apie savo verslą E. Masiulis pasakoja noriai. Štai neseniai surengęs spaudos konferenciją apie „MG Baltic“ korupcijos bylą, kurioje yra kaltinamas iš buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio gavęs 106 tūkst. eurų kyšį, ir paklaustas, kuo verčiasi pastaruoju metu, jis džiaugsmingai pasakojo apie įmonę ir siūlė savo paslaugas žurnalistams.

„Galiu vizitinę kortelę savo duoti. Esu „Tardigrade Consulting“ įmonės vadovas, paskambinkit prie progos, gal paslaugų reikės. O iš tikrųjų tai turime įkūrę konsultacinę bendrovę su kolega, partneriu. Konsultuojame komunikacinių strateginių rengimo, krizių valdymo klausimais įvairias įmones. (…) Turime vieną kitą klientą. Nedidelė ta kompanija – trys darbo vietos dabar, bet vis tiek išlaikome, mokame mokesčius“, – dėstė E. Masiulis.

Vienas iš jo verslo klientų – už atskiros frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje įkūrimą iš Liberalų sąjūdžio neseniai išmestas turtingas verslininkas Vidmantas Martikonis. Kad E. Masiulis ir V. Martikonis bendradarbiauja, įtarimų kilo Vilniaus savivaldybės liberalams, kai V. Martikonio siųsto dokumento metaduomenys parodė, kad jį redagavo „Eligijus Masiulis“. Buvę liberalai neigė, kad laišką frakcijai rašė E. Masiulis, bet pripažino turintys bendradarbiavimo sutartį.

V. Martikonis: „Buvo gaila žmogaus“

V. Martikonis apie sutartį su E. Masiulio įmone 15min papasakojo išsamiau. Jis pripažino, kad su E. Masiulio įmone yra pasirašęs ne vieną, o dvi sutartis. „Aš asmeniškai, kaip fizinis asmuo, turiu su juo sutartį. Ir, jei jau jums taip įdomu, mano „Vilnoja“ – visuomeninė organizacija – irgi turi sutartį. Dvi sutartis mes su juo turime“, – teigė V. Martikonis.

Jis tikino, kad abi sutartys sudarytos dar 2016-aisiais. „Žmogiškai sakau, kad man tikrai buvo gaila to žmogaus, kada visi iš karto nusisuko bendražygiai vadinamieji. Jis vis tiek aukštos kvalifikacijos žmogus buvo savo srity tiek profesionalumo, tiek komunikacijos srity. Aš jį vertinau. Pagrindinis motyvas buvo... Jis atėjo, sako: gal ką nors galim padėt ar panašiai. Tai gerai, sudarėme sutartėlę nuo tos gegužės. Ne nuo gegužės, gal nuo liepos kokios po to įvykio“, – pasakojo V. Martikonis. Jis tikino, kad sutartys iš pradžių buvo sudarytos pusmečiui, o paskui pratęstos.

BNS nuotr.

„Iš pradžių buvo pusmečiui tuo tikslu, kad pažiūrėtume, kaip čia vystysis. Ne byla, bet vis tiek turi būti ir darbas šioks toks padarytas. Sumos ten 1000 eurų mėnesiui bendroje sumoje. Na, 1000–1200 eurų, nes truputį kilstelėjome po pusės metų. Teikia komunikacijos konsultacijas, šiaip, jei kokie klausimai vis tiek. Aš nežinau, kur jūs naudosit, bet vis tiek partinis vidaus tas visas klausimynas liko. Jis iš partijos geriau žinojo. Dabar tik pusę metų jau nebe, bet tuo metu prieš mane ir partijoje tų laikinų vadovų buvo tam tikros pozicijos. Žodžiu, bendromis gyvenimiškomis temomis tų patarimų ir pagalbos gavome“, – kalbėjo V. Martikonis.

Skaičiuojant paprastai, V. Martikonis buvusio liberalų pirmininko E. Masiulio verslui per pusantrų metų turėjo sumokėti apie 20 tūkst. eurų.

O kiek išvis uždirbo E. Masiulio su svainiu įsigyta įmonė?

Pelninga nuo pirmų metų

Nors konsultacijų verslas veikia „Tardigrade Consulting“ pavadinimu, iš tikrųjų E. Masiulio su partneriais valdoma įmonė registruota „Versanus“ vardu. Ją iš buvusių savininkų E. Masiulis su svainiu ir jo žmona įsigijo 2016 m. spalį. Spalio 25 d. bendrovės direktoriumi tapo E. Masiulis. Pati įmonė nurodo veiklą pradėjusi lapkritį. Todėl vargu, ar su šia įmone V. Martikonis sutartis galėjo pasirašyti dar vasarą. Registrų centrui pateiktose finansų ataskaitose, E. Masiulio ir jo svainio valdoma įmonė „Versanus“ nurodo 2016-aisiais išvis turėjusi 9000 eurų pajamų ir, atmetus išlaidas algoms (beveik 2000 eurų) ir kitas išlaidas, metus baigusi su 1258 eurais pelno. Ar šis rezultatas pasiektas tik E. Masiulio, ar ir buvusių įmonės savininkų dėka, lieka neaišku.

Aišku tik tai, kad pagal sutartis su V. Martikoniu ir visuomenine organizacija „Vilnoja“, jei V. Martikonis sako už pusmetį „Versanus“ sumokėjęs 6000 eurų, E. Masiulio įsigytas verslas gavo 66 proc. pajamų. 2017-aisiais įmonei jau sekėsi kur kas geriau. Registrų centrui pateiktais duomenimis, per praėjusius metus „Versanus“ gavo beveik 81 tūkst. pajamų. Dviejų – trijų darbuotojų algoms įmonė išleido beveik 36 tūkst. eurų. Galiausiai metus ji baigė su 16 tūkst. eurų pelnu.

E. Masiulis 15min teigė, kad toks rezultatas – jo nuopelnas.

„Aš esu žmogus aktyvus, energingas, nemėgstu sėdėti ant sofos, nemėgstu dejuoti, nemėgstu skųstis ir suprasdamas, kad patekęs į tokią situaciją vis tiek turiu kažkaip toliau gyventi, kažkaip išmaitinti šeimą, apsisprendžiau atidaryti konsultacinę kompaniją. Šiuo metu po truputį klientų ratas plečiasi“, – teigė jis. Jis tikino, kad investicijos į įsigytą verslą buvo minimalios. Įsigyta tik technika, o biurą Vilniaus Senamiestyje nutarta nuomotis. Pernai, pasak E. Masiulio, įmonė turėjo tris darbuotojus, o šiemet – du.

Nekilnojamo turto neperka ir neparduoda

Kyšininkavimu kaltinamas buvęs liberalas tikino, kad verslo klientų tikrai neieško vien tarp buvusių pažįstamų politikoje. Esą tik V. Martikonis yra buvęs jo kolega partijoje. „Kiti visi klientai su partijomis tikrai nėra su partijomis susiję niekaip. (…) Apie klientus nelabai galiu kalbėti, nes tai gali prasilenkti su mūsų sutartimis, tačiau jų veiklos įvairios – pradedant paslaugų, baigiant pramonės sritimi“, – sakė buvęs politikas.

Jis tik patikino, kad korupcijos byloje minimi asmenys ir su jais susijusios įmonės nėra „Tardigrade Consulting“ klientai. Įmonės direktorius sako, kad kol kas įmonė daugiausia užsiima konsultacijomis idėjų įgyvendinimo strategijų rengimo srityje, komunikacijos strategijų srityje. Nors viešai įmonė skelbia užsiimanti ir įmonių, nekilnojamojo turto pirkimo, pardavimo ir plėtros klausimais, tačiau E. Masiulis sako, kad kol kas ši veikla nėra pagrindinė. „Čia yra tik plėtros galimybės. Mes bandėme, sakykim, yra tam tikri procesai prasidėję, bet iš to kol kas pajamų mes neturime“, – sakė jis.

Būtent į nekilnojamąjį turtą E. Masiulis sakė norėjęs investuoti, kai pateikė savo versiją, kad iš R. Kurlianskio ėmė ne kyšį, o paskolą.

Lyginasi su vandens meškučiu

E. Masiulio įmonė viešai skelbia ne šiaip sau pasivadinusi paties atspariausio ir gyvybingiausio organizmo – tardigrados, o lietuviškai vandens meškučio, lėtūno, vardu.

„Pasirinkę tokį pavadinimą norime pasakyti, kad nėra neįmanomų dalykų, neįveikiamų iššūkių ir sudėtingame žmonių pasaulyje. Savo veikla padėsime Jums įveikti pačias netikėčiausias situacijas, siekti savo svajonių įgyvendinimo, kad ir kokios tolimos jos atrodytų. Esame energinga, kūrybiška ir gyvenimiškos patirties sukaupusi komanda. Vaikštome ant žemės, bet turime žinių ir kompetencijos, kaip prisijaukinti sparnuotą sėkmę, kuri Jus pakylėtų aukščiau!“ – savo tinklalapyje reklamuojasi įmonė. E. Masiulis neslėpė, kad įmonės pavadinimas jam patinka.

„Kadangi viena iš mūsų teikiamų paslaugų yra krizių valdymas, tai ir buvo prieita prie tokio pavadinimo, kad bet kokioje situacijoje įmonės, organizacijos, žmonės galėtų išgyventi“, – aiškino jis.

BNS nuotr.

E. Masiulis, paklaustas, ar tokį pavadinimą pasirinko galvodamas apie savo paties patirtį, nusijuokė: „Labiau apie paslaugas teikiamas, ne apie save“. Primename, kad „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiems parlamentarams liberalams Šarūnui Gustainiui, Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Jis kaltinamas davęs kyšius E. Masiuliui, Š. Gustainiui bei V. Gapšiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu. Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.