Lietuvoje

2018.05.01 20:21

Seimo narys panoro tapti Panevėžio miesto meru

15min.lt2018.05.01 20:21

Prie Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos Seime prisišliejęs panevėžietis Seimo narys Povilas Urbšys netikėtai paskelbė, kad ketina kandidatuoti į Panevėžio miesto mero postą. Jis mes iššūkį dabartiniam miesto merui, jo suburto visuomeninio judėjimo „Kartu“ atstovui Ryčiui Mykolui Račkauskui.

Apie tokį P. Urbšio sprendimą paskelbė Panevėžio dienraštis „Sekundė“, o socialiniuose tinkluose antradienį vakare jį patvirtino ir pats politikas.

„Aš, kaip judėjimo pirmininkas, svarstau sustiprinti komandą ir prisiimti asmeninę atsakomybę. Tokiu atveju R. Račkauskas kandidatuotų kaip Tarybos narys, aš kaip meras. Laimėję rinkimus abu prisiimtume atsakomybę pagal rinkėjų suteiktą mandatą“, – paskelbė P. Urbšys.

Kovo mėnesio pabaigoje ištikimu Ramūno Karbauskio bendražygiu buvęs Panevėžio politikas buvo pašalintas iš Seniūnų sueigos, o vėliau svarstytas ir jo likimas LVŽS frakcijoje. P. Urbšys užsiminė, kad nebemato savo ateities Seime.

„Dabartinis meras tikrai galėtų pabaigti pradėtus darbus antroje kadencijoje. Nebent jo apsisprendimas būtų kitoks“, – tikino Seimo narys.

56 metų istoriko išsilavinimą turintis P. Urbšys ilgą laiką dirbo Panevėžio STT vadovu ir pagarsėjo buvusio mero bei Seimo nario Vito Matuzo bei jo žmonos korupcijos skandalo metu. Jis viešai kritikavo mero veiksmus bei pateikė V. Matuzo istoriją kaip išsikerojusios korupcijos pavyzdį.

2012 metais jis, kaip nepriklausomas kandidatas, pateko į Seimą, o 2016 m. išrinktas ir dar vienai kadencijai kaip LVŽS remiamas kandidatas.

Jo suburtas visuomeninis judėjimas „Kartu“ 2015 laimėjo mero rinkimus Panevėžio mieste ir sudarė valdančiąją daugumą taryboje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt