Lietuvoje

2018.05.01 09:20

Įsirengus detektorius, tikimasi, žuvusiųjų gaisruose sumažės tris kartus

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.01 09:20

Visuose šalies gyvenamuosiuose būstuose nuo šio antradienio turi būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Tiesa, ugniagesiai sako, kad specialių patikrinimų neplanuoja ir bausti gyventojų neskubės. Tikimasi, kad privalomai įsirengus detektorius, žuvusiųjų gaisruose sumažės tris kartus.

Ugniagesiai gelbėtojai atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis gaisrų, kai žūsta žmonės, įvyksta namuose, tad apie kilusį gaisrą garsiniu signalu pranešantys dūmų detektoriai privalo būti įrengti butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose.

Pasak pareigūnų, detektorius įsirengti namuose paprasta patiems gyventojams ir specialistų pagalba nebūtina.

Ugniagesiai, vykdydami prevencinę akciją, per metus ketina aplankyti apie 100 tūkstančių būstų. Jie žmonėms patars, kaip išvengti gaisro ir įsirengti dūmų detektorius.

Kol kas ugniagesiai, lankydamiesi pas žmones per akciją, jų bausti neketina. Vėliau rengti specialių patikrinimų neplanuojama.

Skaičiuojama, kad kol detektoriai nebuvo privalomi, juos buvo įsirengę maždaug 16 procentų gyventojų. Ugniagesiai tikisi, kad detektorius įrengus visuose būstuose, žuvusiųjų gaisruose sumažės tris kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt