Lietuvoje

2018.04.30 17:34

Narkotikų prekyba feisbuke: kartais prekiaujama tiesiog šienu arba vaistais

Praėjusią savaitę kriminalistai išaiškino grupę asmenų, socialiniame tinkle pardavinėjusių narkotines medžiagas. Lietuvos policijos komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis sako, kad nemažai skelbimų apie parduodamus kvaišalus yra visiškai neužmaskuoti, be to, dalis skelbimų buvo klaidingi, nes jais žmonės tik apsimesdavo parduodantys narkotikus.  

Lietuvos policijos komunikacijos skyriaus vadovas pripažįsta, kad į elektroninę erdvę, ypač socialinį tinklą „Facebook“, keliasi nemažai nusikaltimų – prekyba narkotikais, alkoholiu (tuo metu, kai tai draudžiama), cigaretėmis, taip pat pasitaiko ir prekybos, pavyzdžiui, vairuotojų pažymėjimais.

Pasak policijos atstovo, labai svarbu ištirti, kiek randama informacija yra tikra.

„Matėme, kad nemaža dalis tų skelbimų apie parduodamus narkotikus buvo netikri – iš tikrųjų ten pardavinėjo ne narkotikus, o tiesiog šieną ar paprastas tabletes, vaistus. <...> Nemaža dalis žmonių tai ir nusipirko“, – sako R. Matonis.

Anot policijos atstovo, tokie skelbimai „Facebook“ tinkle nėra stipriai maskuojami, kartais padeda paieška pagal tam tikrus raktažodžius.

R. Matonio teigimu, įvairių skelbimų apie esą parduodamus narkotikus pasitaiko netgi grupėse, kuriose įkeliami skelbimai apie viską (baldus, įvairią įrangą, drabužius ir kt.).

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.