Lietuvoje

2018.04.30 15:27

Išaiškinta Pravieniškių pataisos namuose veikusi nusikaltėlių gauja

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.30 15:27

Pareigūnai užkirto kelią organizuotam nusikalstamumui laisvės atėmimo vietose. Į teismą keliauja byla, kurioje net 16 asmenų kaltinami sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais Pravieniškių pataisos namų – atvirojoje kolonijoje. Nuo 2011-ųjų iki praėjusių metų kolonijoje veikė susiformavusi pavojinga nusikaltėlių gauja, kuri vykdė nusikaltimus, į juos įtraukdavo naujus asmenis, žalojo ir žudė kalinius.

Prekyba narkotikais, alkoholiu, draudžiamų daiktų, tokių kaip telefonai, platinimas, turto prievartavimas, fizinės bausmės kitiems nuteistiesiems, naudojant metalines lazdas, elektros laidus, skirstymas kalinčiųjų į vadinamąsias „kastas“, reikalavimas mokėti pinigines lėšas į bendrą nusikalstamo susivienijimo pinigų fondą ir net nužudymas, tai Pravieniškių pataisos namuose šešerius metus veikusios gaujos nusikaltimai, kuriuos pareigūnams pavyko atskleisti per beveik dvejus metus vykusį tyrimą.

„Pataisos namuose veikė susivienijimas, žalojo žmones, mes inkriminuojame nužudymą, mes inkriminuojame tam tikrą subkultūros puoselėjimą t.y., tam tikrų taisyklių neformalių puoselėjimą, kuomet netgi patekęs į pataisos vietą nuteistasis, netgi nenorėdamas dalyvauti toliau nusikalstamoje veikloje, jis buvo priverčiamas dalyvauti“, – teigė laikinasis Kriminalinės policijos biuro viršininkas Andžejus Roginskis.

Gaują sudarė 16 asmenų. Ji ne tik prekiavo narkotikais, bet ir organizavo jų pristatymą į pataisos namus. Pareigūnai nusikaltėlių gaują įtaria ne tik nužudymu, bet ir dviem pasikėsinimais nužudyti, kitų nuteistųjų žalojimu. Visi gaujos nariai už įvairius nusikaltimus kalintys asmenys, tačiau ikiteisminio tyrimo metu įkliuvo ir buvęs pataisos namų darbuotojas.

„Pareikštas įtarimas vienam buvusiam pataisos namų darbuotojui, kad jis taip pat dalyvavo šio nusikalstamo susivienijimo veikoje ir palengvino galimybes kitiems asmenims daryti nusikalstamas veikas. Kokios pareigos? Tai nebuvo vadovaujančias pareigas užimantis asmuo“, – atskleidė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyr. prokuroras Martynas Jovaiša.

Už šiuos nusikaltimus gaujos nariams gresia įkalinimas nuo 15 metų iki gyvos galvos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.