Lietuvoje

2018.04.29 22:53

Pasaulio lietuviai norėtų balsuoti ir garbės konsulatuose, VRK aiškinasi galimybes

BNS2018.04.29 22:53

Pasaulio lietuviai norėtų, kad užsienyje būtų daugiau balsavimo vietų – ne tik ambasadose ir konsulatuose, bet ir garbės konsulatuose.

Tokį pageidavimą Lietuvos valdžiai išsakė šią savaitę Vilniuje posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija.

Jos patvirtintu dokumentu prašoma „sudaryti galimybę Lietuvos piliečiams balsuoti Lietuvos respublikos garbės konsulatuose“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė sako, kad galimybes balsuoti ir garbės konsulatuose aiškinsis su Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Kartu kalbėsimės su Užsienio reikalų ministerija, ir išsiaiškinsime, ar yra galimybės garbės konsulatuose organizuoti rinkimus, ar ne. Bet matome iš pasaulio lietuvių noro, kad balsavimo vietų užsienyje punktų skaičius būtų išplėstas“, – BNS sakė L. Matjošaitytė.

Anot jos, su URM aiškinamasi, kokiose patalpose veikia garbės konsulatai, ar juose būtų įmanoma organizuoti balsavimą ir užtikrinti jo saugumą, ar yra galimybė jungtis prie VRK rinkimų sistemos ir t. t.

Užsienio lietuviai gali balsuoti paštu, taip pat balsavimas organizuojamas diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, maždaug penkiasdešimtyje vietų visame pasaulyje.

Per paskutinius Seimo rinkimus 2016 metų rudenį užsienyje balsavo maždaug 16,5 tūkst. Lietuvos piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.