Lietuvoje

2018.04.27 17:39

Baltarusija teigia, kad informacija apie gaisrą Astravo AE pasirodė politiniais tikslais

ELTA2018.04.27 17:39

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija mano, kad informacija apie gaisrą, esą kilusį statomoje Astravo atominėje elektrinėje, pasirodė politiniais ir propagandiniais tikslais. Taip penktadienį Baltarusijos URM atstovas pakomentavo notą, įteiktą šalies ambasadoriui Lietuvoje.

Ketvirtadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolis. Jam įteikta nota su prašymu kuo skubiau pateikti išsamią informaciją apie vasario 17 d. incidentą Astravo atominėje elektrinėje (AE).

Apie incidentą, kuris įvyko daugiau nei prieš du mėnesius, Lietuvos kompetentingos institucijos ir visuomenė nebuvo informuotos. Remiantis Baltarusijos žiniasklaidos pranešimais, vasario 17 dieną išbandant reaktoriaus avarinės saugos sistemas elektrinėje kilo gaisras, kurio metu išdegė elektros skydinė.

Baltarusijos ambasadoriui įteiktoje notoje prašoma nuodugniai ištirti gaisro priežastis ir nedelsiant pateikti išsamią informaciją apie minėtą incidentą ir veiksmus, kurių buvo imtasi.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija primena, kad 2016 m. Astravo AE įvyko šeši Lietuvai žinomi incidentai, kurie kelia rimtų abejonių dėl plėtojamo projekto darbų kokybės ir galimo poveikio aplinkai.

„Situaciją jau išsamiai pakomentavo Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerija ir energetikos ministerija, todėl akivaizdu, kad informacija apie kažkokį „gaisrą“ ir ją lydintys prasimanymai buvo specialiai pasilaikyti tragiškos Černobylio katastrofos metinėms ir naudojami akivaizdžiai politiniais ir propagandiniais tikslais“, – pareiškė Baltarusijos URM spaudos sekretorius Dmitrijus Mirončikas. „Nusiųsime Lietuvos URM kreipimąsi kompetentingoms Baltarusijos struktūroms ir operatyviai parengsime oficialų atsakymą“, – pridūrė diplomatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.