Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.27 17:22

Merės atsakas apie ribojamas žurnalistų teises pranešusiai redaktorei: teks išsikelti iš buto

15min.lt 2018.04.27 17:22

Reaguodama į portalo „Krašto naujienos“ redaktorės Neringos Tuškevičienės pranešimą apie Širvintų rajono savivaldybėje ribojamas žurnalistų teises, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė teigia, kad savivaldybėje su žurnalistais elgiamasi laikantis įstatymų. Anot politikės, N. Tuškevičienė tesiekia į save atkreipti dėmesį, „kiekvieną žodį interpretuoja savaip“. Ž. Pinskuvienė taip pat kvestionuoja redaktorės nepriklausomumą.

„Suprantu, kad ramiai paatostogauti nepavyks – Širvintų rajono „žvaigždei“ Neringai Tuškevičienei trūksta dėmesio. Įsiskaudinusi mūsų žurnalistė-redaktorė-direktorė savo ambicijomis bando patraukti visos Lietuvos dėmesį.

Ponia – ta pati, kuri save vadina nepriklausoma žurnaliste, nors Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazėje juodu ant balto parašyta – turtiniais santykiais susijusi su UAB „Underhill Baltic“, kurios savininkas – buvęs Širvintų rajono meras, dabartinis opozicijos Tarybos narys liberalcentristas Kęstutis Pakalnis.

Ta pati, kuri įsiteikusi buvusiai Širvintų rajono valdžiai, gavo tremtinių būstą (tuo tarpu į Lietuvą grįžęs tremtinys, kuris jau ne vienerius metus laukia jam priklausančio būsto ir yra priverstas glaustis pensione). Ta pati, kuri vengia mokėti net už komunalinius patarnavimus. Ta pati, dėl kurios iškeldinimo teismas jau priėmė sprendimą ir birželį jis bus įvykdytas. Gal todėl ir kyla tokie desperatiški veiksmai“, – ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje skelbė merė.

„Šį kartą užnugario ponia ieško Žurnalistų sąjungoje. Ar tokius žmones mes giname, ar tokiais žmonėmis didžiuojamės? Nes taip atrodo, kad būtent tokie žmonės Lietuvai pateikiami kaip kovotojai, kaip pavyzdys. Tad gal imkime pavyzdį – nemokėkime mokesčių ir tiesiog „kovokime“ prieš nepatinkančią valdžią. Tuomet visi kiti draugiškai už jus sumokės susidariusias skolas, o jūs liksite herojais!“ – pridūrė Ž. Pinskuvienė.

BNS nuotr.

Žiniasklaidai – atskiros vietos

Ji teigia sulaukusi Žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus laiško ir pažymi, kad „Širvintų rajono savivaldybėje, kaip ir daugelyje kitų savivaldybių, kaip Lietuvos Respublikos Seime, kitose įstaigose, posėdžių salėje yra numatytos atskiros vietos žiniasklaidai. Tai reglamentuota Tarybos veiklos reglamente. Be kita ko, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas bei tas pats reglamentas, visi Širvintų r. savivaldybės tarybos posėdžiai yra vieši“.

„Į juos gali ateiti kiekvienas rajono gyventojas ir svečias. Beje, Širvintų rajono savivaldybės posėdžių salėje vietos žiniasklaidos atstovams yra skirtos ten, kur stovi ir posėdį transliuojanti Savivaldybės įrengta vaizdo kamera“, – dėsto merė.

Anot jos, N. Tuškevičienės „nusiskundimai, kad ji negali matyti tarybos narių balsavimo ar nufilmuoti pasisakymų yra tik noras atkreipti į save dėmesį, galbūt sukelti kažkieno gailestį.“

„Belieka tik apgailestauti, kad žurnalistė kiekvieną žodį interpretuoja savaip, o į mandagų klausimą, ar su visa savo atsigabenta įranga išsitenka, sureagavo taip asmeniškai. Tačiau tai, ko gero, tik gilesnės žmogaus vidinės problemos...“ – rašo Ž. Pinskuvienė.

Ž. Pinskuvienė: redaktorė virkauja

„Suprantu, kad būdamas politikoje esi dėmesio centre. Visuose rajonuose opozicija turi savas žiniasklaidos priemones. Bet taip, kaip Širvintose, tikrai niekur nėra.

Niekada nemokėjau ir nemokėsiu pinigų už buvimą politikoje, nepriklausiau ir nepriklausysiu jokiam klanui. O tokios žurnalistų rašliavos mano nuomonės nepakeis ir bandomas man daryti spaudimas nepavyks.

O poniai „nepriklausomai“ žurnalistei-redaktorei-direktorei, nepaisant visų virkavimų, įstatymai galioja kaip ir visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Todėl iš tremtinių buto išsikelti ir mokesčius susimokėti teks“, – savo pasisakymą užbaigė merė.

Trečiadienį portalo „Krašto naujienos“ vyriausioji redaktorė Neringa Tuškevičienė išplatino laišką, kuriame kreipiasi į šalies žurnalistų bendruomenę ir praneša apie Širvintų rajono savivaldybėje ribojamas žurnalistų teises nekliudomai rinkti informaciją.

Anot N. Tuškevičienės, Ž. Pinskuvienė uždraudė žiniasklaidai pasirinkti sėdėjimo vietą tarybos posėdžių metu, žurnalistams skyrė tolimiausią posėdžių salės kampą.

BNS nuotr.

Redaktorė: nematau balsavimų, esu persekiojama

„Nematau, kaip opozicija balsuoja (sėdžiu jiems už nugarų). Aš matau tik valdančiuosius, nors jie visi sutartinai tyli, o balsuoja dažniausiai vienodai“, – išplatintame laiške rašo redaktorė.

N. Tuškevičienė taip pat tvirtina, kad iš jos buvo pasityčiota: „Pasiteirauta, ar telpu nurodytoje vietoje – esu apkūni (turiu vidutinę negalią).“

„Dėl to, kad rašau ne taip, kaip reikia, esu persekiojama ne tik aš, bet ir mano šeima. Gyvenu savivaldybės bute, kuris man su vaikais skirtas po smurto šeimoje. Beje, jau trejus metus prieš mūsų šeimą smurtauja merė. Ji bandė mus išmesti, o Vaiko teisės pasiūlė vaikus apgyvendinti institucijoje. Nors jais rūpinuosi ir negeriu. Teismo sprendimu turiu teisę bute gyventi iki šių metų birželio 19, tačiau merės dukros spaudoje nuolat man prikaišiojama, kad gyvenu neteisėtai. Dėl to išgyvena mano paaugliai vaikai“, – pasakoja redaktorė.

Visą jos laišką galite skaityti čia.

„Krašto naujienos“, kaip rašoma portale, yra „internetinė svetainė, skirta Vilniaus apskričiai, savo kokybe bei apimtimi prilygstanti daugeliui kitų Lietuvoje veikiančių interneto vartų“.

2016 metų „S.T.I.R.NA“ duomenimis, portalą „Krašto naujienos“ valdo VŠĮ „Šrivintų spauda“, kurios vienintelė dalininkė – N. Tuškevičienė.

Remiantis Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų baze, VŠĮ „Šrivintų spauda“ turtiniais santykiais yra susijusi su UAB „Underhill Baltic“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi