Lietuvoje

2018.04.27 17:52

„Kurk Lietuvai“ dalyvių atranka įsibėgėja: kokie pokyčiai laukiami šiemet?

„Šiemet į „Kurk Lietuvai“ programą galėsime priimti trečdaliu daugiau dalyvių nei praėjusiais metais – net 32 tarptautinę patirtį turinčius profesionalus. Beveik visiems dalyviams sudarysime galimybes išbandyti save ir regionuose, ten įgyvendinti įvairius projektus“, – apie pokyčius „Kurk Lietuvai“ programoje pasakoja jos vadovė Agila Barzdienė.

Buvęs programos dalyvis, Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius taip pat džiaugiasi teigiamais pokyčiais. Jo manymu, regionams neabejotinai reikia gerų idėjų ir žmonių su tarptautine patirtimi: „Tokių, kurie žinotų apie geriausias Europos ar dar tolimesnių likusio pasaulio šalių patirtis, kurie galėtų jas įgyvendinti miestuose, jų vystyme ir plėtroje.“

Šių metų atrankoje keičiasi ir kelios anketos taisyklės – šiemet kandidatai turi ne parašyti motyvacinius laiškus raštu, o įrašyti juos video formatu.

„Jei esi žmogus, kuris domisi, ką galima padaryti gero mums visiems, tuomet ši galimybė yra fantastiška. Tai yra ir skirtingų institucijų, temų išnagrinėjimas, įvairių patirčių išbandymas. Gali ne tik siūlyti, bet ir iš karto įgyvendinti savo idėjas“, – įspūdžiais dalinasi T. Tamulevičius.

Programos vadovė primena, kad žmogus, norintis dalyvauti atrankoje, turi turėti tarptautinės patirties ir/ar baigęs mokslus užsienyje. Programos alumnas T. Tamulevičius pastebi, kad svarbiausia visgi turėti kuo daugiau motyvacijos, minčių, kaip pagerinti visų aplinkinių gyvenimą.

Daugiau apie programą – vaizdo įraše.