Lietuvoje

2018.04.27 08:17

B. Markauskui dar neišėjus aptarinėjamos galimų jo įpėdinių pavardės

Kada „valstietis“ Bronius Markauskas paliks Žemės ūkio ministeriją – kol kas nežinia, tačiau jau dabar neoficialiai sklando pavardės žmonių, kurie galėtų pakeisti ministrą poste.

Trečiadienį žemės ūkio ministrui B. Markauskui paskelbus apie sprendimą trauktis, premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo, kad ministras dar turi užbaigti nemažai darbų. Vyriausybės vadovas užsiminė siūlysiantis ministrą poste palikti daugiau nei mėnesį – iki birželio 1-osios. Tačiau 15min žiniomis, vos įsisiūbavus svetimos žemės, kurią dirbo B. Markausko šeima, skandalui, „valstiečiai“ jau visai rimtai svarstė B. Markauską pakeisti Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Andriejumi Stančiku.

Tik jis, kaip girdėjo 15min, tokios galimybės atsisakė, sakydamas, kad ir pats yra ūkininkas bei suprasdamas, kad į naująjį ministrą bus žiūrima per padidinamąjį stiklą. Parlamentaras A. Stančikas 15min ketvirtadienį neigė, jog jam buvo siūloma pakeisti B. Markauską, tačiau pripažino iš kolegų sulaukęs tokių pastabų juoko forma. „Nei buvo prašoma, nei buvo tokių diskusijų. Aišku, viešoje erdvėje ar kai kurie kolegos pajuokaudavo: „Tai dabar jau tavo eilė atėjo“.

Bet šiaip frakcija tokio dalyko dar nesvarstė, kas galėtų būti kandidatas“, – teigė jis. A. Stančikas pabrėžė, kad kai kurie „valstiečiai“ kėlė mintį, jog Seimo nariai neturėtų būti ministrais. „Aš galvoju, kad galbūt ir šiuo atveju keičiant žemės ūkio ministrą labiau bus akcentuojamas šis dalykas“, – sakė jis. Parlamentaras pabrėžė, kad konkrečiai po trečiadienį paskelbto sprendimo apie B. Markausko atsistatydinimą nebuvo jokių pokalbių apie tai, kas jį galėtų pakeisti. Kita 15min girdėta galimo B. Markausko įpėdinio pavardė – dabartinio viceministro Rolando Taraškevičiaus, ministerijoje dirbančio nuo 2004 metų.

15min teko girdėti, kad ši kandidatūra tiktų prezidentei, tačiau abejojama, kad su tuo sutiktų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Su R. Taraškevičiumi 15min susisiekti ketvirtadienį nepavyko. LVŽS vadovas R. Karbauskis trečiadienį aiškino apgailestaujantis, kad iš posto traukiasi žemės ūkio reikalų ministras.

„Priimtas sprendimas dėl žemės ūkio ministro pasitraukimo sveikintinas. Tikiuosi, kad tai sudarys gerą pagrindą konstruktyviam bendradarbiavimui su vyriausybe ir Seimu“, – trečiadienį teigė D. Grybauskaitė komentare, kurį BNS perdavė jos Spaudos tarnyba.