Lietuvoje

2018.04.27 17:03

B. Markauskas: nuo NMA vadovo atrankos nusišalinau

BNS2018.04.27 17:03

Iš pareigų besitraukiantis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako nusišalinęs nuo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios Europos Sąjungos (ES) paramą skirstančios Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovo atrankos. NMA direktoriaus konkursą prižiūrėti patikėta aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

Iš pareigų besitraukiantis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako nusišalinęs nuo Žemės ūkio ministerijai pavaldžios Europos Sąjungos (ES) paramą skirstančios Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovo atrankos. NMA direktoriaus konkursą prižiūrėti patikėta aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

„Jau nusišalinau. Pateikiau prašymą nusišalinti. Iš viso nedalyvausiu procese“, – BNS ketvirtadienį Seime teigė iki vasaros savo pareigas dar eisiantis ministras. 

„Prašymą pateikiau prieš man dar atsistatydinant. Prieš savaitę tikrai“, – pridūrė B. Markauskas. Jis pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių ir trečiadienį po pokalbio su premjeru pranešė, kad traukiasi iš pareigų.

Žemės ūkio ministerija BNS penktadienį informavo, kad savo nusišalinimą B. Markauskas pateikė premjerui Sauliui Skverneliui, pastarasis perdavė šią funkciją aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

„Ministras pirmininkas potvarkiu priėmė ministro nusišalinimą nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, tiesiogiai susijusius su konkurso Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pareigoms eiti procedūrų vykdymu ir šias funkcijas pavedė  atlikti aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui“, – rašoma ministerijos komentare.

Vyriausybės vadovas S. Skvernelis yra pranešęs, kad sprendimą atleisti B. Markauską prezidentei pateiks kitą savaitę, nurodydamas ir jo atleidimo datą. Premjeras norėtų, kad B. Markauskas dirbtų iki birželio 1-osios.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atsakydama į konservatorių paklausimą, antradienį nurodė, kad B. Markausko ar jo motinos ūkininkės Sofijos Markauskienės veikloje nėra nustatyta nusikalstamos veikos požymių, tačiau galėjo būti neteisingai deklaruoti pasėliai siekiant gauti ES išmokas.

Ministro šeimos deklaravimo aplinkybes dar tiria Nacionalinė mokėjimo agentūra, kuri vertinimą žada pateikti gegužės pradžioje.

B. Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus.

Naują NMA vadovą tikimasi paskirti gegužę.

NMA vadovu siekia tapti 17 kandidatų, pats konkursas, Žemės ūkio ministerijos duomenimis, turėtų įvykti iki gegužės 7 dienos.

Ministerija naujo tarnybos vadovo ieško, nes žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sausį atleido teisėsaugos tyrime figūruojantį Eriką Bėrontą, kurį vadovauti NMA antrai kadencijai pats B. Markauskas buvo paskyręs sausio pradžioje, nepaisant fakto, kad E. Bėrontas buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas teisėsaugos tyrime dėl beveik 4 mln. eurų ES lėšų iššvaistymo.

B. Markausko sprendimas paskirti E. Bėrontą sulaukė šalies vadovų kritikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.