Lietuvoje

2018.04.26 15:33

Gyventojai galės per atstumą kreiptis policijos paslaugų

Loreta Mačiulienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.26 15:33

Jonavos rajono policijos komisariate atidarytas pirmasis Lietuvoje interaktyvus policijos paslaugų kambarys. Jei šis projektas pasiteisins, tokių kambarių Lietuvoje bus įrengta daugiau.

Pagal Olandijos policijos modelį įrengtame specialiame kambaryje gyventojai galės pranešti apie nusikaltimą, parašyti pareiškimą, sulaukti kitokios pagalbos. Į šią patalpą nukentėjęs žmogus galės užeiti bet kuriuo paros metu ir nuotoliniu būdu bendrauti su Kaune esančiu policijos pareigūnu. Jei žmogus nemokėtų ar negalėtų naudotis kompiuteriu, už jį pareiškimą parašys pareigūnas, nukentėjusiajam teliks pasirašyti.

Tokias patalpas įrengti kainavo 4500 eurų. Pasak policijos vadovų, projektas – bandomasis, jei pasiteisins tokių kambarių, Lietuvoje jų bus daugiau.

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris teigia norintis policijos pareigūnų teikiamas paslaugas priartinti kuo arčiau žmonių: „Sieksime tobulinti ir epolicija.lt sistemą, kad gyventojai mobiliosios programėlės ar kompiuterio pagalba galėtų pateikti pareiškimą, sulaukti reikiamos pagalbos ir gauti gyvas konsultacijas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.