Lietuvoje

2018.04.26 15:02

Vienu žingsniu arčiau: į KT galbūt galės kreiptis kiekvienas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.26 15:02

Po nesėkmingo pirmojo bandymo prieš metus, Seimas ketvirtadienį grįžo prie individualaus konstitucinio skundo. Parlamentarai pritarė Konstitucijos pataisų, kuriomis siekiama įtvirtinti individualaus konstitucinio skundo institutą, projektui.

Pateiktas Konstitucijos pataisos projektą, kuris leistų piliečiams dėl savo pažeistų teisių kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Tai galėtų padaryti kiekvienas šalies gyventojas dėl įstatymų, Seimo, prezidento, vyriausybės aktų atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.

Asmuo prieš tai turėtų būti išnaudojęs kitas teisinės gynybos priemones.

Iš 86 užsiregistravusių pataisas palaikė 79 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, o 7 parlamentarai susilaikė. Prie šio klausimo svarstymo Seimas antrą kartą grįš birželio 21 d.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Socialdemokratų darbo (LSDDP) frakcijų atstovų įregistruotomis pataisomis siekiama įtvirtinti tai, kad kiekvienas asmuo turi teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) jeigu buvo pažeistos jo konstitucinės teisės ir laisvės. Pataisomis nurodoma, kad kreiptis į KT asmuo galėtų jei jau būtų išnaudoję kitas veiksmingas teisinės gynybos priemones.

Seimas Konstitucijos pataisų projektą, numatantį, kad piliečiai dėl savo pažeistų teisių tiesiogiai gali kreiptis į Konstitucinį Teismą, svarsto antra kartą. Praėjusių metų pavasario sesijoje panašus individualaus konstitucinio skundo projektas buvo atmestas.

Pirmojo priėmimo metu 2017 m. už projektą balsavo 90 Seimo narių, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 7 parlamentarai. Tačiau tam, kad jis būtų priimtas, už pataisas turėjo balsuoti bent 94 Seimo nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.