Lietuvoje

2018.04.25 15:55

STT sulaikė už kyšį verslininkui padėjusią bankroto administratorę

LRT.lt 2018.04.25 15:55

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyboje atliekamame ikiteisminiame tyrime bankroto administratorė R. T., vykdžiusi veiklą Vilniuje, įtariama prekyba poveikiu ir kyšininkavimu.

Antradienį bankroto administratorė buvo sulaikyta, jos namuose ir darbo vietoje atliktos kratos, paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Bankroto administratorė įtariama tuo, kad už 14 tūkst. Eur atlygį pažadėjo bankrutuojančios įmonės buvusiam direktoriui palankiai baigti bankroto procedūrą ir dalį kyšio iš jo priėmė.

Baudžiamajame kodekse už šias veikas numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.

STT jau ir anksčiau yra ne kartą nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių bankroto administravimo srityje. STT korupcijos prevencijos pareigūnai, įvertinę teisės aktus, susijusius su bankroto administratorių veikla, yra pateikę siūlymų dėl bankroto administratorių atrankos, veiklos priežiūros tobulinimo. Taip pat yra atlikta korupcijos rizikos analizė bankroto administratorių veiklos srityse, o šiuo metu atliekama korupcijos rizikos analizė Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos, kuri koordinuoja bankroto procesus, veiklos srityse.

Per pastaruosius penkerius metus STT yra pradėjusi 19 ikiteisminių tyrimų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose dėl bankroto administratorių galimo kyšininkavimo, piktnaudžiavimo ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

STT taip pat kasmet gauna pareiškimų apie bankroto administratorių galimai neteisėtą veiklą. 2017 metais STT yra gavusi 11 tokių pareiškimų.