Lietuvoje

2018.04.25 15:20

Ar pasiruošta referendumui dėl pilietybės?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.25 15:20

Likus beveik metams iki numatomo referendumo dėl dvigubos pilietybės, pasaulio lietuviai susirūpinę dėl vangiai vykstančio pasirengimo.

Jų teigimu, referendumo darbo grupė buvo susirinkusi vos porą kartų, nesutarta net dėl teksto formuluotės.

Dėl stringančio pasirengimo referendumui, pasaulio lietuviai kreipiasi į vyriausybę ir Seimą prašydami teikti prioritetą dvigubos pilietybės klausimui.

„Mes pritartumėm referendumui, jeigu būtų išpildytos trys sąlygos: viena, kad partijos viduje susitartų, kad tai būtų visuotinis nacionalinis klausimas pilietybės išlaikymas, antra, kad būtų nuleista referendumo kartelė ir trečia  paprasta, techninė, kad būtų įvestas elektroninis balsavimas“, – sako Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neabejoja, kad referendumas įvyks kitąmet su prezidento rinkimais, greičiausiai gegužę.

„Yra sudaryta komisija dėl referendumo ir ji turėtų parengti tekstą, dėl ko turėtų būti balsuojama. Matyt, tie žmonės, kurie turėtų balsuoti užsieniuose, jau dabar pasiryžę nebalsuoti. Tai yra jų pralaimėjimas, visų mūsų pralaimėjimas. Turėtume vartoti priešingą retoriką, kad kiekvienas turi skatinti ateiti žmones į referendumą. Su visomis partijomis kalbėjome atskirai ir visos partijos pritaria, kad toks referendumas, nes kito kelio mes neturime“, – komentuoja V. Pranckietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.