Lietuvoje

2018.04.25 10:04

Orai: lietus nesitraukia, bet savaitgalį laukiama šilumos

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.25 10:04

Savaitgalį, lyginant su kitomis lietingomis ir vėsiomis savaitės dienomis, šiluma į Lietuvą turėtų sugrįžti. Taip LRT RADIJUI kalba sinoptikė Judita Liukaitytė.

Trečiadienį per Lietuvą slinks atmosferos frontas, kurio debesys dengs bene visą dangų. Iki pietų prie vakarinių rajonų artėja lietaus zona. Laukia lietinga diena, protarpiais lis visoje šalyje. Kai kur vėjas sustiprės iki 15 m/s, jo krytis bus besikeičianti, tačiau vyraus pietų vėjas. Oras šiandien šils tik iki 8–13 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį pragiedrulių bus daugiau, bet vis vien laukiama lietaus. Dieną daug kur lis, tačiau kiek trumpiau, nei ankstesnę dieną. Vėjas pasisuks iš vakarinių krypčių, bus vidutinio stiprumo. Laukia vėsi naktis – 3–7 laipsniai šilumos. Dieną apie 8–13 laipsnių šilumos.

Penktadienį didesnių pasikeitimų nelaukiama. Naktį tikimasi kiek mažiau lietaus, palis tik vietomis, didesnė tikimybė, kad tik pietiniuose rajonuose. Dieną vėl bus palankios sąlygos formuotis trumpalaikiam lietui. Vėjas suks iš pietvakarių, vakarų, bus vidutinio stiprumo. Nakties temperatūra apie 2–7, dieną apie 7–14 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį žymesnio lietaus nelaukiama, dieną kai kur gali trumpai ir net su perkūnija palyti. Laukia vėsi naktis – 2–7 laipsniai šilumos. Dieną apie 13–18 laipsnių šilumos, tad šeštadienį, lyginant su kitomis dienomis, šiluma į Lietuvą turėtų sugrįžti.

Sekmadienį kai kur palis, gali ir su perkūnija. Naktį prognozuojama apie 5–10 laipsnius šilumos, o dieną apie 7–22 laipsnius šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.