Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.25 10:19

V. Pranckietis mano, kad S. Skvernelis neatleis B. Markausko

Premjeras šį trečiadienį žada pranešti, ar žemės ūkio ministras gali toliau eiti pareigas. Bronių Markauską pasitraukti ragina šalies prezidentė bei dalis opozicijos atstovų. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad premjeras neatstatydins žemės ūkio ministro.

Be to, Seimo pirmininko nuomone, interpeliacija geriausiai galėtų atsakyti į klausimus apie B. Markausko istorijos klausimus.

„Aš manau, kad jis nepasakys, kad ministrui reikia trauktis“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė V. Pranckietis.

Seimo vadovo teigimu, B. Markausko istorijoje yra trys keliai: atsistatydinti pačiam, sulaukti premjero sprendimo jį atleisti arba sulaukti interpeliacijos. V. Pranckiečio teigimu, kadangi pats ministras neketina atsistatydinti, lieka interpeliacija, kurią inicijuoja opozicija.

„Trečias kelias yra interpeliacija, tai kam reikia tą kelią tokį ilginti, jeigu jau inicijuoji, reikia ją inicijuoti iki pabaigos ir vieną kartą tai išspręsti“, – sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovo teigimu, neaišku, ar B. Markauskas užsiėmė ūkininkavimu ir iš to gavo pajamų, ar tiesiog padėdavo savaitgaliais savo mamai. Todėl, pasak Seimo pirmininko, į šiuos klausimus galėtų atsakyti interpeliacija.

„Manau, kad interpeliacijos kelias ir būtų atsakymas į visus tuos klausimus“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo Pirmininko teigimu, B. Markausko istorija, kai žemė naudojama žodiniais susitarimais, o ne raštiška sutartimi, tapo sistemine problema, kurią turėtų išspręsti pats B. Markauskas.

„Čia yra sisteminė problema ir ją turėtų išspręsti ta pati Žemės ūkio ministerija, nes jeigu 50 tūkst. atvejų yra, kada žodiniais susitarimais žemė yra naudojama, tai tikrai kažkas nesutvarkyta iki pabaigos“, – tikino V. Pranckietis.

Pasak Seimo vadovo, nors ministras pats patekęs į žemės nuomos skandalą, juo pasitiki žemdirbiai.

„Turbūt pirmą kartą buvo, kad kažkas išėjo į gatvę palaikyti ministro, tai manau, kad iš tų žmonių pasitikėjimas yra didelis“, – teigė V. Pranckietis.

BNS nuotr.


Laukiama sprendimo

Pasak Sauliaus Skvernelio, tai, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) nepradeda ikiteisminio tyrimo dėl žemės ūkio ministro ūkininkavimo svetimoje žemėje, yra svarbu. Jis galutinį sprendimą dėl B. Markausko teigia priimsiantis tuomet, kai susipažins su FNTT pateikta išvada.

Tuo metu konservatoriai pabrėžia, kad nors tyrimas ir nepradedamas, pažeidimų, pasak jų,  rasta – ir tai yra papildomi argumentai rengiant interpeliaciją ministrui.

Pats B. Markauskas teigia, kad pažeidimai nėra tokie dideli, kad jis pasitrauktų iš pareigų. Pasak ministro, panašioje situacijoje yra 50 tūkstančių ūkininkų, kurie su dirbamos žemės savininkais yra sudarę žodinį susitarimą.

Kritikos B. Markauskas sulaukė paaiškėjus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo ir už tai gavo europines išmokas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Darželis, asociatyvi nuotr.
Klaipėdos ritmas 6
2023.05.30 12:27
Klaipėdos ritmas

Išskirtinis atvejis Klaipėdoje: girta darbe įkliuvo lopšelio-darželio direktorė

atnaujinta 16.47
6