Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.24 15:37

Buvusi teisingumo ministrė M. Vainiutė pretenduoja į akademinės etikos kontrolierius

LRT.lt 2018.04.24 15:37

Į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigas pretenduoja penki kandidatai, tarp jų – ir buvusi teisingumo ministrė, Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės fakulteto Viešosios teisės instituto profesorė Milda Vainiutė, pranešime spaudai skelbia Lietuvos mokslo taryba.

„Lietuvos mokslo tarybos sudaryta atrankos komisija įvertino kandidatus eiti akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigas ir sudarė svarstomų kandidatų sąrašą. Iš pateiktų kandidatų reikalavimus atitiko ir svarstyti atrinkti visi penkti kandidatai“, – teigiama pranešime.

Konkurse užimti šioms pareigoms taip pat dalyvauja: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Klinikinių tyrimų ir farmakologijos skyriaus vyriausioji informacijos saugos specialistė ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro direktoriaus pavaduotoja plėtrai dr. Tatjana Ivaškienė, , Teisingumo ministerijos Teisinių institucijų departamento teisinės pagalbos skyriaus vyriausioji specialistė dr. Rūta Baškevičienė, MRU Viešojo valdymo fakulteto Politikos mokslų instituto profesorius dr. Adas Jakubauskas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto docentė dr. Marina Valentukevičienė.

Pasak atrankos komisijai vadovaujančio Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininko prof. Valdemaro Razumo, labai svarbu, kad atrankos procese dalyvautų visi suinteresuotieji akademinės etikos standartais ir jų stiprinimu Lietuvoje.

„Mokslo bendruomenė, visuomenės veikėjai, mokslo politikos dalyviai turėtų išreikšti savo nuomonę ir suderinti lūkesčius dėl to, kas ateinančius penkerius metus galėtų vadovauti šiai tarnybai. Taip pat svarbu, kad kuo didesnė visuomenės dalis suprastų, kokia svarbi šios tarnybos veikla šalies mokslo reputacijai – tiek sprendžiant atskirus akademinės etikos atvejus, tiek formuojant valstybės, kurioje laikomasi aukštų mokslinės veiklos standartų, perspektyvas“, – sako prof. V. Razumas.

Kandidatus galėjo siūlyti mokslo ir studijų institucijos, mokslininkams ir kitiems tyrėjams atstovaujančios asociacijos, pavieniai mokslininkai. Kandidatai save galėjo siūlyti ir patys.

Pagal Tarybos darbo reglamente nustatytą akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus kandidatūros atrankos tvarką, komisija, atsižvelgdama į pokalbius su kandidatais ir gautus atsiliepimus, atrenka iki trijų rekomenduojamų kandidatus į kontrolieriaus pareigas ir teikia juos Tarybai.

Kandidatas renkamas atvirame Tarybos posėdyje, dalyvaujant ne mažiau kaip dviem trečdaliams Tarybos narių. Į posėdį kviečiami atrankos komisijos rekomenduoti kandidatai pristatyti savo veiklos gaires.

Nutarimą dėl Seimui teikiamos kontrolieriaus kandidatūros Taryba posėdyje priima slaptu balsavimu. Kontrolierius laikomas išrinktu, jeigu už jo kandidatūrą balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Jei rinkimuose dalyvauja trys kandidatai ir nė vienas iš jų nesurenka reikiamo balsų skaičiaus, skelbiamas antrasis balsavimo ratas, į kurį patenka du daugiausiai balsų surinkę kandidatai. Jei ir antrame balsavimo rate nė vienas iš kandidatų nesurenka reikiamo balsų skaičiaus, kontrolieriaus atranka atliekama iš naujo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi