Lietuvoje

2013.07.05 20:10

Pirmininkavimoas ES: 200 renginių, 80 automobilių kolonos ir eismo spūstys

Saulius Rinkevičius, 15min.lt2013.07.05 20:10

Per Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos tarybai pusmetį numatyti 200 renginių kelia nerimą ne tik valstybinėms institucijoms ir specialiosioms tarnyboms, kurios dės pastangas idant viskas praeitų kaip įmanoma sklandžiau. Eilinių miestiečių rūpesčiai gerokai žemiškesni – ar neteks dėl aukšto rango užsienio pareigūnus lydinčių kortežų sukelto chaoso praleisti daugiau laiko eismo spūstyse?

Per Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos tarybai pusmetį numatyti 200 renginių kelia nerimą ne tik valstybinėms institucijoms ir specialiosioms tarnyboms, kurios dės pastangas idant viskas praeitų kaip įmanoma sklandžiau. Eilinių miestiečių rūpesčiai gerokai žemiškesni – ar neteks dėl aukšto rango užsienio pareigūnus lydinčių kortežų sukelto chaoso praleisti daugiau laiko eismo spūstyse?

Chaoso tikisi išvengti

Kiek eismas bus trikdomas priklausys nuo vienu metu mieste važiuojančių automobilių su palydomis skaičiaus. Vadovybės apsaugos departamento (VAD) išankstinės apsaugos skyriaus viršininkas Renatas Steponavičius pripažino, kad įprasta eismo situacija pasikeis, tačiau išreiškė viltį, kad chaosas miesto gatvėse nekils.

„Daugiausiai Vilniaus mieste vienu metu iš įvairių renginių vietų judės nuo kelių iki 70-80 automobilių kolonų. Tad tikrai toks kolonų judėjimas minimaliai, šioms kolonoms kertant sankryžas, atvykstant ir išvykstant nuo tam tikrų vietų, pakeis įprastą eismo situaciją, tačiau tikimės minimaliai“, – komentavo jis.

Renginių dalyviai turės bendras programas, o saugomi asmenys kartais ir atskiras programas. Anot R.Steponavičiaus, pagal bendras programas renginių dalyvių pervežimas iš vietos į vietą nebus dažnas – 3-6 kartai per dieną, tačiau saugomų asmenų judėjimas pagal atskiras programas gali būti dažnesnis.

„Numatomas automobilių kolonų judėjimas ir ,,piko“ metu,  iš viešbučių į renginių vietas – Nacionalinę dailės galeriją, „Litexpo“, Valdovų rūmus. Tačiau policijos pareigūnai tikrai ruošiasi maksimaliai efektyviai reguliuoti eismo dalyvių srautus“, – patikino VAD atstovas.

Kaip pažymėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos valdybos komisarė Aistė Dijokaitė, vairuotojų nuogąstavimai dėl didesnių eismo spūsčių yra nepagrįsti. Anot specialistės, Vilniuje ir ankstesniais metais būta didelio  masto renginių, kurių dalyvius lydintys kortežai  nesutrikdė eismo ir nesukėlė didelių nepatogumų vilniečiams

Važinės ir be palydos

Atkreipiame dėmesį, kad mieste bus nemažai ir policijos nelydimų automobilių kolonų ar pavienių automobilių pažymėtų specialiais Lietuvos pirmininkavimo ES logotipais.

„Renginių dalyviai yra Lietuvos Respublikos svečiai, o mes visi esame priimančios šalies atstovai, todėl vairuotojams derėtų renginių metu būti atidesniems vairuojant transporto priemones, nedaryti pavojingų, avarinių situacijų, elgtis pagarbiai su kitais eismo dalyviais, ypač su svečiais“, – rekomendavo R.Steponavičius.

Anot pašnekovo, derėtų prisiminti, kad visi savo veiksmais, elgesiu formuojame bendrą nuomonę apie save ir savo šalį.

Ribos automobilių eismą

Kartais vilniečiams teks koreguoti ir kelionių automobiliais maršrutus. Jau liepos 3-5 d. Vilniuje vyks Lietuvos pirmininkavimo ES atidarymo pažymėjimo renginiai,  kurių sostinė sulauks daug aukšto rango svečių.

Informacija apie maršrutus, kuriais bus vežamos delegacijos neskelbiama, tačiau laikinas eismo ribojimas yra planuojamas ir kitų VAD saugomų renginių, kurių sąrašą pateikiame žemiau, metu.

Liepos 4-5 d., Europos Komisijos vizitas į Lietuvą ir atidarymo renginys;

Liepos 3-5 d., Europos Sąjungos šalių Parlamentų Pirmininkų renginys;

Liepos 17-20 d., neformalus teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikimas;

Rugpjūčio 29-30 d., neformalus bendrųjų reikalų tarybos ministrų susitikimas;

Rugsėjo 4-6d., neformalus gynybos ministrų susitikimas;

Rugsėjo 6-7 d., neformalus užsienio reikalų ministrų susitikimas;

Spalio 12-13 d., Baltijos jūros regiono strategijos metinis forumas;

Spalio 28-29 d., ES narių ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimas;

2014 m. balandis,  ES šalių Parlamentų Pirmininkų konferencija. Tiksli šio renginio data kol kas derinama. 

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius