Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.23 17:28

Ministras L. Linkevičius: Gruzijos ir Lietuvos žmonės vertina bevizio režimo privalumus

LRT.lt 2018.04.23 17:28

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį Vilniuje susitiko su Gruzijos vicepremjeru, vidaus reikalų ministru Giorgi Gakharia. Ministrai aptarė jau metus galiojančio Europos Sąjungos (ES) ir Gruzijos bevizio režimo rezultatus bei tolimesnius Gruzijos įsipareigojimus užtikrinant saugios migracijos ir mobilumo politikos įgyvendinimą, rašoma pranešime spaudai.

„Per pirmuosius bevizio režimo metus daugiau nei 250 000 Gruzijos piliečių apsilankė Šengeno erdvėje be vizų. Tai puiki galimybė plėtoti žmonių tarpusavio kontaktus įvairiose srityse – tiek turizmo, tiek kultūros, tiek verslo ar studijų“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Susitikimo metu taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad pastaruoju metu kai kurios ES valstybės narės sulaukia pastebimai daugiau Gruzijos piliečių prieglobsčio prašymų. Lietuvos užsienio reikalų ministras teigiamai įvertino Gruzijos Vyriausybės veiksmus – įstatymų pakeitimus, naujas viešinimo kampanijas, siekiant kaip įmanoma greičiau suvaldyti šią tendenciją.

„Migracijos kontekstas išlieka sudėtingas, tad tiek ES šalys narės, tiek Gruzija turi skirti deramą dėmesį bendrų sprendimų paieškoms. Matome, kad Gruzija demonstruoja aiškų įsipareigojimą spręsti iškilusias problemas ir neabejojame, kad jau artimiausiu metu sulauksime pozityvių rezultatų“, – pabrėžė L. Linkevičius. 

Bevizis režimas su ES Gruzijai įsigaliojo 2017 metų kovo 28 dieną. Biometrinius pasus turintys Gruzijos piliečiai be vizų gali keliauti į 26 ES šalis (išskyrus Didžiąją Britaniją ir Airiją) bei 4 asocijuotas Šengeno erdvės valstybes (Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją) trumpalaikėms (iki 90 dienų trukmės 180 dienų laikotarpyje) kelionėms verslo, turizmo, šeimos tikslais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi