Lietuvoje

2018.04.23 20:48

Premjeras tikina: duoti pažadai medikams vykdomi

LRT.lt 2018.04.23 20:48

Ministras pirmininkas Sauliaus Skvernelis pirmadienį susitiko su Lietuvos medikų sąjūdžio atstovais ir aptarė  sveikatos apsaugos finansavimo principus 2019 metais ir medikų atlyginimų augimo perspektyvas iki 2020 metų. Kaip rašoma pranešime spaudai, susitikimo metu premjeras tikino, kad duotas pažadas 20 proc. didinti medikų atlyginimo fondą vykdomas – mažiau uždirbantiems medikams, slaugėms atlyginimai didės daugiau nei penktadaliu.  

„Matome, kad atlyginimai labai skiriasi, itin įtempta situacija kalbant apie mažiausias pajamas gaunančius darbuotojus. Šią situaciją turime spręsti pirmiausia. Tikiu, kad ir medikų bendruomenė tai supranta“, – teigė S. Skvernelis.

Susitikimo metu pabrėžta, kad Finansų ministerija jau 2018 m. biudžete papildomai skyrė 10 mln. eurų valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti, tai daryti įpareigoja Konstitucinio Teismo sprendimas, tikimąsi šiuos įsipareigojimus vykdyti ir ateityje.

Šiuo metu baigiamos derybos su profesinėmis medicinos darbuotojų organizacijomis dėl Šakinės sutarties priedo, kuris reglamentuoja medicinos darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką. Šiame priede taip pat bus įtvirtinti minimalūs medicinos darbuotojų atlygiai Šakiniai sutarčiai priklausančiose įstaigose. Pripažinta, kad mažesnis nei numato Darbo kodeksas medikų darbo krūvis jau dabar yra reglamentuotas Šakinėje sutartyje. Labai svarbu, kad ruošiamas Medicinos specialistų poreikio planavimo metodikų diegimas.