Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.23 09:24

A. Veryga pristatys permainas sveikatos apsaugos sistemoje

Sveikatos apsaugos ministras pirmadienį pristatys numatomas permainas sveikatos apsaugos sistemoje. Ministerijoje rengiamoje spaudos konferencijoje taip pat turėtų būti kalbama apie eilių pas gydytojus mažinimą, pigesnius vaistus ir didesnius medikų atlyginimus.

Praėjusią savaitę ministras Aurelijus Veryga teigė, kad bus siekiama, jog šeimos gydytojas spręstų maždaug 80 procentų visų sveikatos problemų ir rečiau siųstų pacientus pas specialistus. Dėl to planuojama didinti šeimos gydytojų skaičių. Taip pat žadama mažinti jų administracinę naštą – šeimos gydytojai nebepildys nedarbingumo pažymų ir panašių dalykų.

Be to, ketinama perpus trumpinti eiles pas medikus ir plėsti greitosios medicinos pagalbos brigadų skaičių. Ministerija žada toliau mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas.

Prieš savaitę pristatydamas pertvarkas A. Veryga patikino, kad medikų atlyginimai vidutiniškai turėtų didėti 20 procentų, pirmiausia keliant mažiausiai uždirbančiųjų. Tačiau A. Verygos paaiškinimai dėl atlyginimų netenkina Lietuvos medikų sąjūdžio. Jie pirmadienį dėl to susitinka su premjeru Sauliumi Skverneliu, o vėliau šią savaitę rengia mitingą.

Sąjūdis reikalauja, kad medikų algos kasmet didėtų 30 procentų, o per dvejus metus vidutinis mediko atlyginimas pasiektų 2600 eurų neatskaičius mokesčių. Dabar gydytojai vidutiniškai uždirba apie 1,5 tūkst. eurų, o slaugytojai – apie 800 eurų per mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi