Lietuvoje

2013.07.05 17:28

Prezidentė: lietuviškos sutartinės puikiai atskleidžia, ką reiškia pirmininkavimas ES

ELTA2013.07.05 17:28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pradėjo iškilmingą Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą renginį ir pasveikino lietuvius bei europiečius su pirmininkavimo pradžia.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pradėjo iškilmingą Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą renginį ir pasveikino lietuvius bei europiečius su pirmininkavimo pradžia.

Simbolinėje vietoje, Vilniaus universiteto Didžiajame kieme, vykusiose Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo iškilmėse dalyvavo EK Pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir eurokomisarai, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy, ES šalių žurnalistai, taip pat iškiliausi Lietuvos kultūros ir meno atstovai, politikai, diplomatai.

Pirmą kartą prie Europos Sąjungos vairo stojusi Lietuva europiečiams prisistatė originaliu, išskirtinei progai sukurtu Kipro Mašanausko muzikiniu kūriniu „Sąšaukos“, kurį atliko Lietuvos ir Europos šalių muzikantai. Iš 28 muzikinių fragmentų sudarytą kompoziciją įkvėpė lietuviškos sutartinės.

„Lietuviškos sutartinės puikiai atskleidžia, ką reiškia pirmininkavimas ES Tarybai. Sugebėjimas sutarti, suderinti daug balsų ir pasiekti prasmingą rezultatą – svarbiausias tikslas ir per Lietuvos pirmininkavimą. Turėsime sutelkti visą Europą ir rasti sutarimą“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, pirmininkavimo metu Lietuva sieks, kad šalys narės ir institucijos glaudžiai bendradarbiautų. Finansinis stabilumas, ekonomikos augimas ir naujų darbo vietų kūrimas, ypač jaunimui, atviresnė ir saugesnė Europa yra bendras tikslas.

„Tegul šiandien per visą Europą nuvilnijęs darnus ir stiprus būgnų ritmas primena, kad turime išlaikyti tempą ir veiksmingai bei greitai priimti sprendimus, kurių laukia visi europiečiai. Tegul europiečių širdys visada plaka vienu ritmu“, – sakė prezidentė.

Prezidentė palinkėjo visiems dirbti kaip komandai ir siekti konkrečių rezultatų, taip pat didžiuotis, kad esame europiečiai ir dirbame Europai.

EVT pirmininkas: Lietuvos praeitis buvo europietiška

Kalbą sakęs Europos Sąjungos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Hermanas van Rompuy pažymėjo šios dienos svarbą Lietuvai, perimančiai pusmetį truksiantį pirmininkavimą.

Savo kalbą EVT pirmininkas pradėjo lietuviškai pasisveikindamas susirinkusiuosius ir sulaukdamas jų aplodismentų. „Laba diena, gerbiami ponai ir ponios!“, – sakė H. van Rompuy.

Svečias kalbėjo apie ekonomikos, finansų klausimus, didelį nedarbą, ypač tarp jaunimo. Pasak EVT vadovo, tai pagrindiniai uždaviniai, kuriuos Lietuvai teks spręsti per pirmininkavimą. H. van Rompuy priminė Lietuvos išsivadavimo iš Sovietų Sąjungos istoriją.

„Šiandien yra didi diena Jūsų šaliai, Lietuva perima svarbų vaidmenį – šešis mėnesius truksiantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai. Jūsų Vyriausybė pasiruošė gerai, ir momentas išaušo“, – sakė EVT vadovaujantis politikas.

Jis pagyrė Vilniaus universiteto pastatą, kas, pasak aukšto rango svečio, rodo, kad „Lietuvos praeitis buvo europietiška“, universitetas liudija apie inovacijas ir teigiamus pokyčius.

„Dabar Europa kasdien čia – Vilniuje, Klaipėdoje, Biržuose. Visuose šios šalies miestuose ir kaimuose, ir visose šalyse narėse. Europa, kaip Vaclavas Havelas (buvęs Čekijos vadovas, – ELTA) kartą pasakė, yra mūsų tėvynių tėvynė“, – savo sveikinimo kalbą baigė H. van Rompuy.