Naujienų srautas

Lietuvoje2018.04.23 14:34

Planuoja išspręsti kliūtis Vilniaus TV bokšte lankytis neįgaliesiems

LRT.lt 2018.04.23 14:34

Penktadienį įvykusiame AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (toliau – Telecentras) atstovų susitikime su Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininku Justu Džiugeliu aptarti žmonių su negalia lankymosi Vilniaus televizijos bokšte klausimai. Nuo pernai bokšte nebegali lankytis neįgalieji, tai nuspręsta po 2017 m. spalio 12 d. įvykusio incidento, kurio metu dalis TV bokšto patalpų buvo uždūminta, o bokšto lankytojai bei personalas buvo evakuoti per evakuacinę laiptinę, rašoma Telecentro pranešime spaudai.

Po šio incidento įmonės administracija, atsižvelgusi į priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos rekomendacijas, atliko lankytojų saugumo užtikrinimo priemonių ir ekstremalios situacijos valdymo taisyklių peržvalgą. Įmonė įvertino faktą, kad dėl evakuacinės laiptinės siaurumo ir statumo praktiškai neįmanoma užtikrinti asmenų su judėjimo negalia evakuaciją ir garantuoti jų saugumą.

„Deja, TV bokštas buvo projektuotas ir statytas XX a. 8-ajame dešimtmetyje, kuomet apie neįgaliųjų lankymąsi nebuvo galvojama. Taigi jame nėra suprojektuoti evakuacijos keliai, kurie tiktų žmonių su judėjimo negalia evakuacijai“, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

Telecentras žmonių su judėjimo negalia lankymosi TV bokšto apžvalgos aikštelėje klausimą tikisi išspręsti numatomo TV bokšto kapitalinės rekonstrukcijos projekto metu, į techninės užduoties sąlygas rekonstrukcijos projektui parengti įtraukiant punktus, susijusius su neįgaliųjų asmenų sauga ekstremaliose situacijose.

Kol ieškoma bokšto rekonstrukcijos projekto finansavimo galimybių, Telecentras numato patikrinti, kurie žmonių evakuavimui skirti sprendimai (neštuvai, kėdutės, čiužiniai), skirti standartinėms laiptinėms, galėtų būti pritaikyti TV bokšte. Jo evakuacinę laiptinę sudaro 940 laiptelių, kurių plotis 0,70 m, laiptų aikštelės prasilenkimui matmenys 0,70 m x 1,45 m.

Taip pat Telecentras pasiūlė apsvarstyti galimybę keletą kartų per metus organizuoti socialinės savanorystės akcijas, kurių metu TV bokšte budėtų savanorių komandos, išmokytos evakuoti neįgaliuosius nešimo būdu. Tomis dienomis žmonės su judėjimo negalia būtų kviečiami apsilankyti Vilniaus TV bokšte.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi